בעיריית חיפה החליטו שדגלים בשדרות הציונות (דווקא שם) ובעוד צירים מרכזיים כמו חורב, הם כנראה מיותרים. התושבים: “יש תחושה בחיפה שחוגגים יותר רמדאן מיום עצמאות”

עיריית חיפה העבירה את חגיגות העצמאות לעיר התחתית, כראשי העירייה מצהירים שהם עשו זאת בכדי להחיות את העיר התחתית. רק שבעיריית חיפה אולי לא שמו לב שאחד מהצירים המרכזיים דווקא בעיר התחתית - שדרות הציונות, שגם שמו בעל משמעות כפולה ביום העצמאות, לאורך כל הציר הארוך והמרכזי מהעיר התחתית בואך לכרמל, ערום ולא נמצא בו ולו דגל ישראל אחד לרפואה. יש לציין שבכיכר למטה יש קישוטים מרהיבים לחג הרמדאן שמצוין בימים אלו בעולם המוסלמי. גם מרכז חורב נותר ערום וללא דגלי ישראל - וזה לא המקום היחיד ברחבי חיפה שהתושבים גילו כי נותרו ערומים מכל סממן חג עצמאות. אלה, שנוסעת כל יום לביתה לאורך שדרות הציונות אמרה: "עוברים בכל שדרות הציונות, שזה כביש ארוך ומגיע לכרמל ומחפשים לרפואה דגל אחד, משהו שנרגיש אנחנו חיים במדינת ישראל וכלום. רק כשמגיעים להצטלבות עם הנשיא, בנשיא יש כמה דגלים. יש תחושה שנזהרים שלא 'לעצבן' אוכלוסייה מסוימת בעיר. אבל למטה יש קישוטים יפיפיים של הרמדאן. כל זה לא מובן". אלון: "אנחנו נוסעים במרכז חורב, ערב יום העצמאות ואין ולו דגל ישראל אחד. זה בושה לעירייה ולעומדים בראשה".  

תושבים רבים לא הבינו איך צירים מרכזיים בחיפה שהיו מעוטרים בעבר בדגלי ישראל, נותרו ערומים.

בעיריית חיפה הסבירו גורמים ל”ניוים צפון” כי מפת הצבת הדגלים נעשתה בשיקול של האחראים על התרבות וראשי המערכת והוסיפו: “אי אפשר לשים דגל על כל רחוב בעיר”.

אלא ששדרות הציונות- שהיא בעלת משמעות מיוחדת ביום העצמאות, ומרכז חורב הם לא “סתם” עוד רחוב בחיפה.

 

בתמונות: שדרות הציונות לכל אורכו ומרכז חורב, ערומים מדגלים

 

 

  קישוטים מרהיבים של הרמדאן בשדרות הציונות נמצאים ובולטים ואילו דגלים אין. צילום: עצמי
  שדרות הציונות ערום מכל דגל ישראל וסממן ליום העצמאות. צילום: עצמי
  מרכז חורב ללא דגלים ערב יום העצמאות. צילום. אלון ליאור
  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות