סערת קייטנות העירייה בחיפה: “גילינו שגם קיצרו לנו את הקייטנות, גם נשלם יותר וגם יצרו בלאגן”. הורים בחיפה זועמים על העירייה

הורים בחיפה התעוררו למציאות בעייתית על סף חופשת הקיץ. הם גילו כי עיריית חיפה, מבלי להודיע להורים מראש, החליטה להפסיק את ההתקשרות עם רשת מתנסי נווה יוסף. על פניו מדובר בהחלטה מנהלית שלא אמורה לעניין את ההורים. אלא שמסתבר שמדובר בהחלטה שפוגעת לדבריה הורים רבים הן בהם ובעיקר בילדים הקטנים. מלבד העובדה שכל הורי הילדים ששילמו לאורך השנה צהרון, היו אמורים לקבל את הקייטנה לאורך כל חודש יולי במחיר 935 שקל, כמו בשנה שעברה, גילו שהמחיר האמיר- בניגוד לסבסוד שקורה בערים אחרות ואף שכנות כמו בנשר ובקריות, ועתה הוא עומד על 1180 שקל! אלא שלא זו בלבד, המחיר עלה והקייטנה התצרה בשבוע ימים ותתקיים רק כשלושה שבועות. ואם לא די, הרי שההחלטה להתנתק ממתנ"ס "נווה יוסף" מביאה איתה את העובדה שצוות הצהרונים והקייטנות אליהם התרגלו הילדים הקטנים כל השנה, יתחלק בצוות אחר לכמה שבועות דבר שיגרום למשבר אצל לא מעט ילדים. וככה מציינת מיטל, אמא לילדים בצהרונים: "מילא לא לעמוד בהבטחות טרום הבחירות, מילא לא לתת תקציבים לקריית חיים, עד עכשיו עוד איכשהו בלענו את הרוק, לבינתיים.... אבל לפגוע בילדים שלנו ובסידורי הילדים בגנים בחופשת הקיץ ? בחוזה ההתקשרות שלנו, ההורים, עם מתנ"ס נווה יוסף-החוזה כולל קייטנת יולי, שהייתה אמורה לפעול בכל חודש יולי, מ 7:30 עד 17, בעלות החודשית הרגילה של 935 שקל. כך הדברים פעלו בשנים האחרונות, ופעלו טוב. השיא היה בשנה קודמת, כאשר נפתח גם מחזור לתחילת חודש אוגוסט, וזו הייתה השנה הראשונה שהייתי שקטה בחופשת הקיץ, כאשר היה לנו מענה הולם ומותאם בעלות באמת מסובסדת עד 15/8/2018. עד לפני יומיים-הייתי עדין שקטה, והאמת -אפילו לא התחלתי לחשוב על חופשת הקיץ, כי אני בידיעה שביולי הבן הקטן שלי מסודר בצהרון, ובאוגוסט סביר להניח שיפתחו עוד מחזור, כמו בשנה קודמת, שכן זו באמת הייתה הצלחה בכל קנה מידה. לפני יומיים התקבלה ההודעה ההזויה מהמתנ״ס, כי העירייה בחרה להפסיק את ההתקשרות עימם לחודשים יולי-אוגוסט, וכי יהיה מפעיל אחר. דהיינו, צוות אחר חדש לחלוטין, שאמור ללוות את הילדים לחודש וחצי לכל היותר, ובספטמבר תחודש ההתקשרות עם המתנ״ס. גם את ׳הצפרדע׳ הזו עוד איכשהו בלענו.... אבל היום, היום נחנקנו!!! העירייה הוציאה הודעה על קייטנות הקיץ, כאשר בשורה התחתונה-אנחנו ההורים משלמים יותר ומקבלים פחות, זאת בנוסף למחיר שילדינו הצעירים משלמים בשל החלפת הצוות! לא יעלה על הדעת, שבשנה קודמת שילמו 935 ₪ בלבד על קייטנת יולי, כל יולי, בין השעות 7:30-17:00, והשנה אנחנו נדרשים לשלם על מחזור אחד, הכולל 3 שבועות בלבד ביולי, 1180 שקל! מדובר בפגיעה אנושה גם בנו וגם בילדינו, ועל עיריית חיפה לספק לנו פתרונות הולמים למצב שהיא בחרה לייצר עם הפסקת ההתקשרות מול מתנ״ס נווה יוסף".    

ליאת אמא לילד בצהרון אחר גם היא מתלוננת ומפנה את כעסה כלפי ראש העיר, עינת קליש רותם: “גברת עינת קליש דייי. ניסיתי להיות רגועה אבל היום עברת את כל הגבולות ואני ממש מנסה לדבר בצורה יפה, אבל לא ייתכן שתנסי לעשות כסף על חשבון התושבים. חסר לך כסף? תיקחי מהשכר שלך ושל הסגנים שלך לא ייתכן שכאשר נרשמתי לצהרון בתחילת השנה אמרו לי שבמידה ואני לא ישלם מה1/9 אני לא יקבל את חודש יולי באותו מחיר שאנחנו משלמים כל חודש (700 שקל). חודש שלם שהייתי בחו”ל והילד לא היה בצהרון רק כדי לקבל את חודש יולי כרגיל. למה אני ששילמתי לצהרון במשך כל השנה אשלם כמו כל ההורים אשר כרגע רושמים רק לחודש יולי? איך חודש אחרון לצהרון את עושה שינוי כזה ופוגעת בילדים ומשנה גם את הצוות, שהוא רגיל אליהם? עד כמה את מרוכזת בעצמך?  תתביישי שהילדים שלנו צריכים להיפגע”.

עו"ד שרית גולן. צילום אלבום פרטיעו"ד שרית גולן. צילום אלבום פרטי

גם אל חברת הקואליציה, עו”ד שרית גולן שטיינברג פנו הורים רבים והיא הודיעה כי היא פנתה בנושא למחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני: “ביומיים האחרונים קיבלתי פניות רבות בהמשך להודעה שפורסמה על קייטנות הקיץ העירוניות – מחירים, תאריכים, מפעיל ועוד. שוחחתי עם סיגל ציוני, הממונה על תיק החינוך בעיר. היא בוחנת כלל ההערות ובכלל זה סוגיית ילדי הצהרונים והחוזים עליהם חתמו בתחילת שנה.
עדכון מפורט ייצא על ידה לאחר בדיקת כלל הנושאים”.

מעיריית חיפה נמסר לגבי הקייטנות: “הרישום לקייטנות ברחבי העיר ייפתח ב-27 במאי, והן יתקיימו בשני מחזורים בני שלושה שבועות כל אחד: הראשון, בימים ראשון עד חמישי, בין ה-1 ביולי ל-21 ביולי; והשני, אף הוא בימים ראשון עד חמישי, בין ה-22 ביולי ל-12 באוגוסט, למעט בתשעה באב, ה-11 באוגוסט. בגני הילדים תחל הקייטנה בשעה 07:30 בבוקר ותסתיים בשעה 14:00 בצהריים, ועלות כל מחזור קייטנה תעמוד כאמור על 680 שקל, הכוללים כריך וירק. הורים שיהיו מעוניינים לרשום את ילדיהם עד השעה 17:00 ישלמו תוספת של 500 שקל בכל מחזור, עלות הכוללת ארוחת צהריים מבושלת חמה”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות