אומרים לא לשיימינג: כוכבי הנוער מזמינים אתכם להצגה ‘ביוש’ היוצאת כנגד התופעה הקשה

תמונה אינטימית של מיה מופצת ברחבי הרשת וחייה מתהפכים. הלעג, ההשפלות והאלימות המילולית והפיזית מחבריה לכיתה שוברים אותה והקרובים לה נוטשים אחד אחרי השני.  זה ייקח שנה עד שתחזור לביה"ס, תעמוד מול כולם עם התובנות והלקחים וגם שם... מחכה לה הפתעה.

נושא השיימינג בוער כיום בכל שיחה בין מבוגרים או צעירים, הרשתות החברתיות הן מרכז העולם ומילים איומות ורעות נרשמות שם בכל פינה וצורה. בני הנוער מספרים כי אין כמעט מי שלא עבר את זה ואילו אנשי המקצוע מחדדים שתמיד היו מקרים של חרם ועלבונות אלא שמאז שאפשר בלחיצה אחת להגיע לאלפי אנשים הדבר נהיה קשה יותר, חזק יותר, מהיר מאוד והכי נורא, קל. ההצגה 'ביוש'- שיימינג בעברית שנכתבה ובוימה על ידי חלי קניזו שחר ובני יזרעאל, עלתה השבוע בבכורה בפסטיבל הצגות הילדים והנוער בתיאטרון חיפה. ההצגה מביאה לבמה סיפור של שש דמויות אותן מגלמים כוכבי הנוער המפורסמים והאהובים: עדי אלון/מיכאל גבעתי, ליאור כהן, שירה לוי/לירון רביבו, תותי ניניו, סטיב פרידמן ונועם שנהב. ששת החברים לומדים באותה הכיתה וברגע אחד כל העולם שלהם משתנה והם עוברים שנה ארוכה של טלטלות קשות שמגיעה לשיא של כאב פיזי ונפשי.
ביוש צילום יוסי צבקרביוש צילום יוסי צבקר

ביוּש (שיימינג)

הצגה על חברות אמת, כבוד, נאמנות, אהבה ומחילה

מומלצת לגילאי 12-17

חוה”מ פסח * יום שלישי * 23.4 * אולם ביתנו עליון * שעה 16:00 / שעה 18:00

 

מחזה ובימוי: חלי קניזו שחר & בני יזרעאל

מוסיקה: תום גולדשטיין

תאורה: עידן מורן

וידאו: גיא ירוסלבסקי ”קאלט הפקות”- הפנתר הירוק 

בהשתתפות: עדי אלון/מיכאל גבעתי, ליאור כהן, שירה לוי/לירון רביבו, תותי ניניו, סטיב פרידמן,  נועם שנהב

*המחזה מבוסס על סיפור אמיתי.

 

לינק לכתבה ששודרה בערוץ “כאן”:

לינק לראיון אצל ניב רסקין עם השחקנית לירון רביבו:

לכרטיסים: 

 

 

נלחמים בשיימינג. ההצגה ביוש. צילום זראר אלוןנלחמים בשיימינג. ההצגה ביוש. צילום זראר אלון
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות