העבודות של תלמידים גרמנים שהגיעו לחילופי נוער בביאליק כיכבו בתחרות בגרמניה

עיריית קריית ביאליק מקיימת קשר הדוק עם בית הספר מהיידלברג, גרמניה, הנושא את שמה של אליזבט וון טאדן, מנהלת ומייסדת בית הספר, שנרצחה ע"י הנאצים. בית הספר ממשיך את דרכה ודוגל בפלורליזם וליברליות, גיוון דעות ואמונות. מדי שנה מגיעים תלמידים מגרמניה לקריית ביאליק, מתארחים במשפחות בני הנוער הישראלים ומסיירים יחד איתם ברחבי הארץ. כמו כן האורחים משתתפים בטקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה, מבקרים ב"יד ושם", נפגשים עם ניצולי השואה ומקיימים שיח בנושא עם מארחיהם.

במהלך השנה, לקראת ביקורם בישראל, לומדת הקבוצה הגרמנית בקורס ייחודי על הנושאים הקשורים בישראל וביהדות. בסיום הפרויקט מגישים התלמידים הגרמנים את עבודת הגמר בנושא בו החליטו להתמקד בהמשך לביקורם בישראל.

הפרויקט המשותף האחרון בו השתתפו בני הנוער מהיידלברג ומקריית ביאליק, נסוב סביב הנושא גזענות, הדרה ואנטישמיות ששמו “Dont Forget Show Respect” .

שני בני הנוער הגרמנים שהשתתפו בפרויקט בשנה האחרונה זכו במקומות הראשונים בתחרות הארצית שהתקיימה בגרמניה בה הציגו את הפרויקט המשותף עם קריית ביאליק.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, שיגר מכתבי הוקרה למנהל בית הספר ד”ר מרטין דופ והתלמידים המצטיינים בו הביע את הערכתו הרבה: “אני גאה בהישגיכם ומשוכנע שבאמצעות מפגשים בין בני הנוער, נבנה עתיד משותף טוב יותר, מבלי לשכוח את העבר”.

דוקורסקי ציין כי השנה המשלחת הגרמנית תשתתף בטקס יום הזיכרון לחללי צה”ל ומערכות ישראל בקרית ביאליק יחד עם בני הנוער של הקריה ותניח זר לזכרם של הנופלים. בחודש יולי תצא משלחת גומלין של בני הנוער מקריית ביאליק להיידלברג, גרמניה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות