ראש עיריית קריית ביאליק, מנע את הקמת תחנת הכח מופעלת גז בקיבוץ אפק, סמוך לעיר. “לא יתכן שהממשלה פועלת לצמצום הזיהום ויקום דבר כזה”

לפני חודשיים פנו תושבים מקריית ביאליק ומקיבוץ אפק, הסמוך לקריית ביאליק, לאלי דוקורסקי ראש עיריית קריית ביאליק וסיפרו לו כי הקיבוץ מתכנן לאפשר לתחנת כח מופעלת בגז לקום בתחומיו והתריעו בפניי כי בקיבוץ הסמוך לעיר עתידה לקום תחנת כוח מופעלת בגז. הם הביעו דאגה מתוספת פליטות שיפגעו באיכות האוויר באזור, זאת בנוסף לזיהום האוויר הגבוה שכבר קיים במפרץ חיפה עקב פעילותם של בז"ן ועוד מפעלים מזהמים באזור.

דוקורסקי נרתם מייד להאבק בהקמת התחנה והוא סיפר אתמול: “לאור המידע המבוסס נפגשתי עם מזכירות קיבוץ אפק ודרשתי לבטל את התקשרותם להקמת תחנת הכח. בנוסף, נפגשתי עם השר להגנת הסביבה זאב אלקין, שר האנרגיה יובל שטייניץ וראש המועצה האזורית מטה אשר משה דוידוביץ והסברתי את הסכנה שבתוספת פליטות מזהמות וכי הדבר נוגד את החלטת הממשלה לצמצום זיהום האוויר במפרץ חיפה”.
אתמול, התבשר הקיבות ודוק ורסקי עצמו כי המאבק הצליח: “לשמחתי, מאבקנו הנחוש הצליח וקיבוץ אפק גנז את הקמת תחנת הכח בתחומו. נמשיך לשמור על איכות חיי התושבים באזור ובעיר ונאבק למען הסביבה”, מסכם דוקורסקי בסיפוק.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות