כללי בטיחות לפני הכל – כך דרש ראש עיריית קריית ביאליק במפגש עם קבלני העיר

אלי דוקורסקי בשיתוף הוועדה לתכנון ובניה קריות, נפגש בתחילת השבוע עם הקבלנים והיזמים הבונים בעיר ודרש לקיים את כל כללי הבטיחות באתרי הבניה בהתאם לחוק.

על פי נתוני הועדה לתכנון ובנייה קריות בשלוש שנים האחרונות היקפי הבניה באזור הקריות גדלו בכ-300%, כאשר רק בקריית ביאליק נבנו ונמצאות בבנייה כ-3000 יחידות דיור חדשות, מתוכן כ-1500 יחידות דיור בשכונת גבעת הרקפות, כ-350 יח"ד בגבעת הרקפות, כ-80 יח"ד בשער הרקפות, כ-400 דירות חדשות בשכונות הוותיקות בעיר בכ-40 פרויקטים שונים וכ-200 יח"ד ב-32 פרויקטים של תמ"א 38. 

בעקבות הגידול המסיבי של המבנים למגורים, מקימה העירייה עשרות פרויקטים של מבני ציבור הכוללים את מעונות יום, גני ילדים, בתי כנסת, מתנ"סים ובתי ספר.

על מנת לנהל את היקפי הבניה מבלי להפריע לתושבי העיר ובכדי לשמור על בטיחותם, ביקש דוקורסקי להקפיד ולהטמיע את ההנחיות המרחביות של עיריית קריית ביאליק בנושא הבטיחות והסדרי הבניה.

לצורך כך החליטו העירייה והוועדה המקומית לתכנון בבניה קריות לחייב את הקבלנים לקבל את אישור תחילת העבודות אשר בא לבחון את מוכנות האתר והצוות ויכלול את חוזי התקשרות של הקבלן עם המעבדה לבדיקת בטון, עם האתרים לפינוי הפסולת, אישור רשויות חיצוניות כגון חברת חשמל, רשות המים וכו'. בין השאר מחוייב הקבלן למינוי מנהל אתר בניה שיימצא במקום במשך כל שעות היום. רק לאחר העמידה בכל הקריטריונים יונפק לקבלן האישור המאפשר את תחילת העבודות באתר.

“החיים בעיר נמשכים, אסור שהתפתחות העיר תפריע לתושבי המקום”, מסר ראש העירייה. “כדי לנהל את הבניה צריך שכל המערכות יעבדו בשיתוף, לכן אני מבקש להקפיד הקפדה יתרה על הסדר והבטיחות”.

דוקורסקי ציין כי חל איסור הכנסת משאיות לעיר בימי שישי: “יום שישי זהו יום מנוחה לרב התושבים, חשוב שצירי התנועה בעיר יישארו פתוחים ביום זה”. עקב כן דרש ראש העיר להקפיד על שעות העבודה והמנוחה באתרי הבניה בהתאם לחוק עזר עירוני.

צבר ברוך, רב מפקחים של הועדה המקומית לתכנון ובניה קריות הדגיש במפגש את חשיבות  סידורי הבטיחות בשטח כולל הקמת מעברים מקורים בטוחים עבור עוברי אורח. תשומת הלב המיוחדת ניתנת לפרויקטי תמ”א 38 בהם הדיירים לא עוזבים את הבית במהלך הבניה.  על מנת למנוע לחלוטין את הסכנות, על הקבלנים להקים גדרות פנימיים ושערים המונעים מעברים לאזורים מסוכנים, לשמור על חדר מדרגות ומעקות תקניים, להעביר מיכלי הגז ולהקים מעברים בטוחים לכניסה לבנין. צבר ציין  את אמצעי בטיחות שיש לבצע כגון: בניית גגונים מפח למניעת נפילת חפצים וחיפוי הפיגומים הממוקמים בצמוד למגרשי השכנים: “בכוונת הועדה לתכנון ובניה קריות לאכוף את ההנחיות  שניתנו במפגש בשיתוף אגף ההנדסה בעירייה”.

דוקורסקי סיכם את המפגש: “אנו לא נתפשר בנושא בטיחות הבניה. טובת התושבים ומניעת סכנות האדם עומדות כנגד עניינו”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות