הולכים בדרכו. טקס מחוזי לנוער מתנדב ע”ש אלעד ריבן

היום (שני) התקיים הטקס השנתי המחוזי להענקת אות מנהל המחוז לנוער מתנדב, לזכרו של אלעד ריבן ז"ל, שנספה באסון השרפה בכרמל. הטקס התקיים במרכז ההדרכה של מינהל חברה ונוער של מחוז חיפה, במעמד משפחת ריבן, מנהל המחוז, ד"ר סער הראל, מנהלת מינהל חברה ונוער במחוז, עינב יניב שוורץ, ראשי הערים של המצטיינים באותות ההתנדבות, משפחות הזוכים ואורחיהם, חברי ועדות הפרס במחוז, מפקחי משרד החינוך בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי במחוז ונציגי בני נוער מתנדבים מכל המחוז.

אות ההתנדבות מוענק למתנדבים בתחומים הבאים: חינוך, הדרכה, מנהיגות נוער מקומית/ארצית, בריאות, חירום והצלה, יזמות חברתית, עבודה עם ילדים ובני נוער בשעות הפנאי, איכות הסביבה, קשר בין דורי וסיוע לזולת. בכנס הוענק אות ההתנדבות ל- 19 תלמידים מהאזור הגיאוגרפי של מחוז חיפה.

מועמדות לפרס נפתחת כל שנה בפני תלמידי י”ב, שהתנדבו במשך כשנתיים נוספות מעבר לנדרש בתכנית ‘התנדבות אישית ומעורבות חברתית’ שמוביל המשרד ושבעשייתם משתקפת הנהגה, חדשנות וייחודיות.

מנהל המחוז, ד”ר סער הראל ציין: “מסורת הענקת תעודות הוקרה לתלמידים ‘המתנדב המצטיין’ ע”י מינהל חברה ונוער היא ביטוי לחשיבות הרבה שרואה המשרד בעידוד בני הנוער להתנדבות ולמעורבות חברתית. התעודה ניתנת לתלמידים בשל מעורבותכם החברתית, הנתינה, המעורבות והתרומה הענפה שלכם לקהילה. אחד מיעדי המשרד החינוך הינו ההתנדבות כערך לאומי.

ההתנדבות הינה פעולה מסייעת של היחיד, שנתפסת כבעלת ערך על ידו ותורמת לעצמו ולקהילה. התנדבות בני נוער נחקרת בארץ ובעולם והינה חוויה מטיבה ובעלת השלכות התפתחותיות משמעותיות על המתבגרים ומשפרת את איכות החברה ומשפרת את איכות החברה. אני מברך את הזוכים בתעודת “מתנדב מצטיין’, ורואה בהם כמגדלור ערכי ומוסרי”.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות