עינת קליש רותם מצאה את האשמים לרחובות מטונפים ומוחשכים: “כנראה העובדים עושים שביתה איטלקית”. יו”ר העובדים וקנין: “גברת קליש הוסיפה 2000 פחים כתומים ובלי תוספת כח אדם, העובדים רובוטים?”. ומי שנאבקת לעוד סגן בשכר מאשימה: “הרבה מהתקציב הולך למשכורות”

תושבים רבים מתלוננים בשבועות האחרונים על ערימות גדולות של זבל שהולכות ונערמות ברחובות חיפה, ועל רחובות שלמים באזור קריית חיים ושפרינצק שהם מוחשכים על בסיס קבוע. בזמן יונה יהב, הגברת קליש רותם מיהרה להאשים את התנהלותה של העיר ואי ניהול נכון של מחלקות העיר. אלא שהחודשים נוקפים מאז בחירתה וערימות הזבל המצטברות ברחובות רבים בכל רחבי חיפה ממאיסים על תושבים רבים את הקיום היום יומי. מלבד זאת, מספרת תושבת חיפה: "אני חוזרת כל ערב מהעבודה לבית שלי בשפרינצק ועל בסיס יומי אני צריכה להדליק את פנס הנייד שלי כדי למצוא את דרכי לבית. כשמתקשרים למוקד 106 כבר שבועיים אומרים לנו אחרי המתנה של מעל 25 דקות שזה מטופ. אז זהו, שזה לא מטופל". אז אפילו בקבוצה של "חיפאים מצייצים" של עוזר ראש העיר, ניר שובר, בה הוא חוסם כל טרוניה כלפי העירייה, כפר לא יכלו יותר והחלו להעלות את תמונות ערימות האשפה בכל העיר. עינת קליש רותם החליטה למצוא את האשמים - שזה לא היא ואנשיה אלא עובדי העירייה, שלטענתה עושים שביתה איטלקית. ואם לא די, היא טוענת שמנגנון השכר בעירייה מנופח - כל זאת בעוד היא עצמה נלחמת להביא עוד סגן חמישי בשכר והיא עצמה המציאה כמה משרות בלשכתה שלא היו קיימות כדי לתפור תפקידים לאנשי מנגנון הבחירות שלה כמו מי שהיה הדובר שלה. מנגד, דוד וקנין, יו"ר ועד עובדי עיריית חיפה מגיב ומספר על מנגנון שאטום לצרכי השעה ולמה שקורה בעיר: "גברת קליש רותם הוסיפה עוד 2000 פחים כתומים בכל העיר, וזה כדי להראות שהיא דואגת לאשפה. הבעיה שצריך להיות מישהו שיאסוף את הפחים. מי יאסוף עוד 2000 פחים בכל העיר אם אין תוספת כח אדם? אנשי התברואה לא מספיקים לעמוד בעבודה הרגילה, היא מורידה בכח אדם, רוצה לפטר עוד ומצד שני מעמיסה יותר כדי להראות שהיא עושה. וכל זאת על חשבון מי? לא ביקשנו שעות נוספות, ביקשנו תוספת קטנה של כח אדם על תוספת עבודה גדולה. היא מאשימה את כל העולם - רוצה לפטר סייעות כי מה  

וכך כתבה קליש רותם בפוסט שהעלה את כעסם של עובדי עיריית חיפה ותושבים אחרים:

“הרחובות מטונפים? ועד עובדי העירייה מאיים בעיצומים. בפועל, הם כבר התחילו עם מה שנראה לכאורה כמו שביתות איטלקיות. הם טוענים שאני פוגעת בעובדים, בקביעויות, בדרגות. ההיפך הוא הנכון. 
אז למה השביתות?
1. כי אסרתי על המשך ניפוח המנגנון העירוני, שעולה לכם בארנונה המטורפת. כי אני לא מאפשרת מכרזים בלי לבדוק את נחיצותם.
2. כי אסרתי לגייס קרובי משפחה. תתפלאו, אבל ביום בו הודעתי שאין יותר קרובי משפחה – התחילו הבעיות.
3. כי הם רוצים לפתוח מחדש את התנאים, במיוחד לקראת הבחירות הקרובות. הם רוצים להראות הישגים והם מוכנים לפעול לשם כך באלימות, על חשבונכם.
האם ידעתם שכמחצית מתקציב העירייה הולך לשכר? בשנות כהונתו של יהב, ארגון העירייה גדל ביותר מאלף עובדים. ביקשתם להוריד את הארנונה? כן, כולכם! בשביל זה צריך לעשות כמה שינויים בארגון, במבנה שלו, ובייעול”. 

  הפוסט שהעלתה קליש נגד עובדי העירייה שלטענתה שובתים שביתה איטלקית
  זבל ברחובות חיפה צילום פייסבוק: רננה ישראל
  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות