שלטי אזהרה ברחבי ביאליק לשמירה על ילדים אלרגיים

לאחר שראש העירייה אלי דוקורסקי ומנהל אגף החינוך עמי ראובן קיימו מספר פגישות עם הורים לילדים בעלי אלרגיות שונות, הנחה דוקורסקי על הצבת שלטי אזהרה בכניסה למוסדות חינוך בהם לומדים תלמידים אלרגיים. השלטים מורים על איסור הכנסת מוצרים אלרגניים.

מודעות לנושא הילדים האלרגיים עלה בשנים האחרונות ולאור מקרי חשיפה רבים, בהם לא ננקטו אמצעי זהירות מתאימים, הוסיף משרד החינוך הנחיות ברורות בחוזר מנכ"ל בכדי לאפשר לתלמיד הסובל מאלרגיה ברמה מסכנת חיים להשתלב, למרות המגבלות החלות עליו, בכל הפעילויות של המוסד החינוכי, בידיעה כי לא ניתן להרחיק את כל האלרגנים מהמסגרות החינוכיות.

בכניסות לגני ילדים בהם לומדים ילדים בעלי אלרגיות הוצבו השלטים המפרטים את סוג המזון ממנו חובה על באי המקום להימנע מלהביאו. מטרת השילוט היא ליצור מודעות בקרב כלל ההורים והילדים ולאפשר לילדים הסובלים מאלרגיה ברמה מסכנת חיים להשתלב בכל פעילויות הגן ולא להרגיש שונה או דחוי.
“הצבת השילוט היא חלק משורת פעילויות שנקטנו להבטחת השתלבותם המלאה של ילדים אלרגיים במערכת החינוך של קריית ביאליק”, ציין ראש העירייה. “מוסדות החינוך הונחו כיצד עליהם לפעול למען יצירת סביבה בטוחה לתלמיד, הן בשגרת הלימודים, הן בחירום והן כאשר התלמיד נחשף לאלרגן. בנוסף, מיניתי עובדת מיוחדת באגף החינוך המטפלת בדאגה בילדים האלרגיים. אני מודה מראש לכלל ההורים על ההבנה ושיתוף הפעולה”.

בתמונה: שלט שהוצב בכניסה לגן “יסמין” בקריית ביאליק

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות