נקבע מותו של גבר בן 35, וגבר שני במצב אנוש לאחר שניסו להתחמם בדירתם בחיפה על ידי הדלקת מנגל

ימים קרים נרשמים בסוף השבוע בכל רחבי ישראל ויש מי שאין ביכולתו לחמם את הבית כראוי. כבר בעבר נרשמו קורבנות שנספו בשל ניסיונות לחמם את הבית בצורה לא בטיחותית. הבוקר נרשמה טרגדיה בדירה בחיפה. בשעה 07:15 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על שני גברים מחוסרי הכרה בדירה בחיפה. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו לדירה שנפרצה על ידי כוחות כיבוי אש החלו להעניק לשניים טיפול רפואי במקום. אחד הדיירים הוא גבר כבן 35 שנמצא במצב קריטי עד אנוש והדייר השני הוא גם כן כבן 35 כשמצבו קשה מאוד והוא מונשם. שניהם מובהלים לבית החולים רמב"ם בעיר. מדובר ככל הנראה בנתינים זרים מהודו, שהדליקו מנגל בתוך הדירה בכדי לנסות ולהתחמם וככל הנראה סובלים משאיפת חומרים רעילים.  

 

חובש בכיר במד”א טל שוסטק סיפר: “כשנכנסו לדירה ראינו 2 גברים כבני 35 שוכבים מחוסרי הכרה בחדרים שונים. סיפרו לנו שהיה מנגל דולק בדירה. ביצענו בדיקות רפואיות ראשוניות ב 2 הגברים, אחד מהם שהיה במצוקה נשימתית חריפה הונשם ופונה לבי”ח כשמצבו יציב ובשני שהיה ללא דופק וללא נשימה ביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות תוך שימוש בתרופות מיוחדות אבל לצערנו כעבור זמן ממושך נאלצנו לקבוע את מותו”.
במד”א שבים ומזכירים כי הרעלת חד תחמוצת הפחמן (co), היא קטלנית. הגז עשוי להיפלט כתוצאה משימוש בתנור גז או במוצרים הפועלים על גחלים. זהו גז חסר צבע או ריח ולא ניתן להבחין בקיומו עד שמתחילים להופיע סימני ההרעלה, לכן חשוב לנקוט בכללי בטיחות ובזמן השימוש יש להקפיד על אוורור נאות, לשם תחלופת אוויר.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות