“בתי הספר של החגים”: לראשונה בתי הספר והגנים יפעלו גם בחופשת חנוכה

מעל 42,000 ילדי גנים ותלמידי כיתות א-ג במחוז חיפה ייקחו חלק בפעילות וייהנו במשך חמישה ימים ממגוון של פעילויות העשרה

לראשונה בחופשת חנוכה הקרובה ייפתחו בתי הספר והגנים במשך חמישה ימים לפעילות חינוכית עשירה במסגרת הרפורמה של בנט לקיצור ימי החופשות. בתוך כך, צפויים להיפתח בתי הספר של החגים יפתחו ביום שלישי ה- 4 בדצמבר 2018 (כ”ו בכסלו) וינעלו ביום שני ה- 10 בדצמבר 2018 (ב’ בטבת). בסך הכל צפויים להשתתף כ- 560,000 ילדים מכל רחבי הארץ ובכל המגזרים.

במהלך ימי הפעילות החינוכית ייהנו הילדים מפעילויות של תרבות, למידה והעשרה, “חשיפה והתנסות חווייתית בתחומים כמו אמנות, ספורט וחינוך סביבתי”. “משחקי חברה, פעילויות בנושא החג ועונות השנה”. “קריאה להנאה – במסגרת התכנית יתקיימו פעילויות חווייתיות סביב נושא הקריאה”.

תכנית “בתי הספר של החגים” גובשה על ידי שר החינוך, נפתלי בנט, על רקע המצוקה הגדולה של ההורים בישראל, שנאלצו לבחור בין העבודה לבין הילדים בחופשות. התכנית “בתי הספר של החגים” מעניקה פתרון יסודי לבעיית הפער בין חופשות התלמידים לאלו של ההורים ונותנת מענה חינוכי ואיכותי לפוטנציאל של כמיליון תלמידים. זאת ועוד היא חוסכת למשפחה כ- 1,000 ₪ בשנה. זוהי בשורה גדולה וחשובה עבור ציבור ההורים.

בנוסף, במהלך חופשת החג תתקיים פעילות ענפה של מינהל חברה ונוער: במהלך כל השבוע יתקיימו קייטנות רשותיות רבות ברחבי המחוז, יתקיימו כנסים למש”צים בהם ישתתפו בני נוער מהמחוז ובמקביל יתקיים סמינר מועצות תלמידים וקורס מחנכים מלווי משלחות לפולין”.

“מנכ”ל משרד החינוך, שמואל אבואב: “משרד החינוך משלים את המעטפת הרחבה שהוא מעניק לתלמידים בשעות הפנאי. לאחר שתכנית “בתי הספר של החגים” נחלה הצלחה גדולה בפסח, אנחנו נערכים להמשיך אותה גם בחנוכה. בימים הקרובים הילדים בגנים ובבתי הספר יגיעו אל מוסדות החינוך וייהנו מפעילות חינוכית עשירה, מהנה ואיכותית. למעשה,”בתי הספר של החגים” מצטרפת למערך שלם של תכניות שהמשרד מוביל במהלך השנים האחרונות להעמקת התוכן החינוכי של התלמידים בשעות הפנאי; הצהרונים, תנועות נוער, ארגוני נוער ו”בתי הספר של החופש הגדול” מהווים היום תשתית ענפה להעשרת הידע של התלמידים, ושדה חינוכי חשוב לפיתוח של מיומנויות רבות, בהן שותפות, למידה עצמית ויצירתיות. אין ספק שלאלה יש תרומה חשובה בפיתוח דמותו של בוגר מערכת החינוך במאה ה- 21′”.

מנהל מחוז חיפה, ד”ר סער הראל:”ביום שלישי בבוקר ייצאו תלמידי ועובדי ההוראה במערכת החינוך בחברה היהודית לחופשת החנוכה. החל מיום שלישי הקרוב,  4/12/2018 ובמשך 5 ימים, יפעלו, לראשונה במערכת החינוך, גני הילדים ובתי הספר בקרב תלמידי כיתות א-ג במסגרת בתי הספר של חופשת החנוכה – “ניצנים בחופשות”, רוב ילדי הגנים ותלמידי כיתות א’-ג’ במחוז ייהנו בחופשת החנוכה ממסגרות חינוך מסובסדות על ידי משרד החינוך. זוהי בשורה גדולה וחשובה עבור ציבור ההורים והתלמידים. ההדים ששמענו מן השטח בחופשת הפסח וחופשת האביב, אשתקד, מצביעים על שביעות רצון רבה.

בית ספר של החגים. צילום דוברות משה"ח חיפה

שעות הפעילות:

בית ספר: 8:00-13:00.

גן ילדים: 7:30-13:00.

הצוות החינוכי שייתן מענה בימי החופשה:

גני ילדים: גננת וסייעת בכל קבוצה, או מדריכה וסייעת.

בתי ספר: מורה בכל קבוצה, או שני מדריכים, ובכל בית ספר יימצא רכז בית ספרי.

המענה החינוכי בימי החופשה יכלול:

צוותי חינוך מקצועיים, בהתאם לגיל התלמידים.

מוסדות החינוך יאובטחו כמקובל במהלך שנת הלימודים.

יינתן תקציב העשרה עבור חוגים, מופעי תרבות, חומרי יצירה, ציוד מתכלה וכיוצא באלה.

ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה.ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close