תומכי מר"צ בביקורת קשה על ההסכם של הרסגור עם סדבון: "או שסדבון שיקר רק לפני יומיים כשאמר שהוא בעד הסטטוס קוו, או שהוא משקר לך. ואיך שינית דעתך עליו פתאום?"

נדמה שהמשפט "היהפוך כושי עורו ונמר חברבורותיו" נכתב בדיוק לכמה הסכמים שנרקמים בימים אלו בסיבובים השניים בבחירות המוניציפאליות. אחד מאותם הסכמים, לדעת רבים בעיר כפר סבא, הוא ההסכם שנחתם בין עילאי הרסגור הנדין יו"ר סיעת מר"צ בכפר סבא שזכתה למספר הגבוה ביותר של מנדטים ובין יוסי סדבון, שעלה לסיבוב השני מול רפי סער שהוביל עליו בכ-10 אחוזים בסיום הסיבוב הראשון. עם סדבון חתמו הסכם חבירה הרסגור וכן הדר לביא. אולם ההסכם שחתם הרסגור הוא זה שזוכה על ידי רבים, בהם תומכי מר"צ עצמם לביקורת ויותר מהרמת גבה. חודש ימים, לפני שעילאי הרסגור התייצב לצידו של יוסי סדבון והודיע על חבירה אליו ותמיכה בו, העלה אותו הרסגור סרטון לעמוד הפייסבוק שלו כשהוא מכוון את דבריו לאדם אחד- יוסי סדבון. כשהכותרת: "העירייה זו לא משטרה". הרסגור מותח ביקורת קשה על סדבון ואומר: "עירייה זה לא משטרה, לא כל מה שחוקי הוא גם לגיטימי...שמעתי איך סדבון מספר איך התרומות שקיבל מעבריינים מורשעים שאינם תושבי העיר, הן חוקיות. לא כל מה שהוא בגבול החוקי, הוא לגיטימי מצד נבחר הציבור. אני מצפה מסדבון שיחזיר כל שקל שלקח מקיבל מעבריינים מורשעים". הרסגור מתח ביקורת על סדבון גם בחוגי בית אותם קיים ותקף אותו על התנהלותו. אלא שלפי ההסכם שנחשף ופורסם על ידי הרסגור ולביא בעצמם, ייתכן וגם לעקרונות יש מחיר אם תשאלו פוליטיקאים. אז מה התמורה שקיבל הרסגור בעד העובדה שכבר אין לו בעיה לשבת עם אדם שעשה, כך לדבריו מעשה לא לגיטימי לנבחר ציבור? הרסגור הנדין קיבל מסדבון את הדברים הבאים: הפעלת שאטלים לים ולתל אביב בשבת, פתיחה חוקית של עסקים בשבת ודיון חוזר על תוכנית המתאר. והרסגור עצמו מקבל : ממלא מקום וסגנות והסיעה תקבל בין השאר את תיקי התחבורה והתרבות ונציגות בכל הדירקטוריונים העירוניים, ואת ראשות הדירקטוריונים פלגי השרון וגלי השרון ונציג של מר"צ יהיה ראש ועדת המשנה לתכנון ובנייה.

אלא שהרסגור מקבל בימים אלו ביקורת קשה על כך שהלך עם סדבון שעליו מתח ביקורת קשה, דווקא מבוחריו שלו שכותבים לו בדף שלו בפייסבוק, כמו יסמין, שתוהה איך סדבון יפתח את הנסיעות בשבת ואת אולמות התרבות וספיר, בזמן שרק לפני יומיים בקראיון שערך ב"שרון פוסט" הוא הצהיר כי לא יעשה זאת כדי לשמור על הסטטוס קוו וכך מקשה יסמין על הרסגור בו בחרה: בראיון של יוסי סדבון מ- 4 בנובמבר, לפני יומיים בלבד, הוא אמר על תחבורה ציבורית בשבת ש: 'זו חריגה מהסטטוס קוו ובשלב זה כל עוד לא תהיה הסכמה מהציבור הדתי והסכמה של משרד התחבורה אז זה לא על הפרק' ועל פתיחת היכל התרבות בשבת: 'מדובר בשינוי סטטוס קוו וזה מחייב דיון במועצה כדי לשנות את זה'. זה לא מאד מוזר שתוך יומיים הוא משנה לחלוטין את עמדתו מקצה לקצה רק בשביל לתפור לעצמו קואליציה ולהיבחר? או שהוא משקר לך על כוונותיו, או שהוא שיקר לציבור או שאתה עילאי משקר לבוחריך ויודע שהדברים שדרשת הם בכלל לא ברי ביצוע".

 

סדבון. "השאלה אם הוא משקר לנו או משקר לתושבים?". צילום: פייסבוק

איתי, בוחר נוסף של מר"צ, כותב באותו נושא: "השאלה החשובה היא האם ההבטחות של סדבון שוות משהו? כי לצד אחד הוא בטוח משקר – או לציבור (הדתי?) שהוא מבטיח בראיונות שישמור על הסטטוס קוו ולא יפעיל תחבורה בשבת, או אלינו בוחרי מרצ שהוא טוען בדיוק ההיפך".

גבי, בוחרת נוספת של מר"צ מביעה את מה שבוחרי מר"צ רבים רצו לראות כבחירה של הרסגור הנדין: "אני מכירה באופן אישי הרבה אנשים שבחרו בעילאי למועצה וברפי סער, לראשות העיר. מההיכרות עם האנשים, אני סומכת עליהם שלא יתבלבלו ממשחק הכסאות הזה, ויבחרו ב13.11 ברפי סער".

מיטל מפנה שאלה להרסגור: "טענת שמשטרה זו לא עירייה, איך זה פתאום מסתדר לך?".

יש לציין כי לצד אלו, יש בוחרים שתומכים בצעד של הרסגור ומציינים כי אם אכן סדבון יעמוד בכל ההבטחות שנתן בהסכם שחתם עם מר"צ והרסגור, הרי שמדובר בהחלטה נכונה. הכל תחת סימן השאלה האם סדבון ידבוק בהסכם, או במה שהצהיר רק לפני יומיים שלא יפגע בסטטוס קוו?

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות