טענות קשות נגד אלברט טייב: "מנצל את מעמדו כמנכ"ל העמותה להנצחת חללי בית ליד, לטובת הקמפיין שלו". ההורים השכולים: "עושים לו עוול"

מערכת הבחירות המוניציפאליות בכל הערים הולכת ומתחממת לקראת ה-30 באוקטובר. בערים רבות זה מגיע לכדי תלונות במשטרה, איומים, סרטוני הכפשה ועוד מיני מטעמים. בכפר יונה, "המלחמה" על הקולות בינתיים ולמרבה המזל מסתכמת בקרבות וירטואלים ברשתות החברתיות. על הפרק: תמונה שהעלה המתמודד לראשות העיר, אלברט טייב, במהלך אירוע שנערך באתר ההנצחה לנרצחי ונופלי הפיגועים הרצחניים בבית ליד. הפוסט שהעלה טייב זכה לביקורת קשה מצד מספר תושבים שהפנו כלפיו טענות קשות על כך שהוא עושה שימוש בעצם היותו מנכ"ל העמותה להנצחה לטובת קמפיין הבחירות שלו. עוד אמרו גורמים שונים כי טייב מציין בתעמולת הבחירות שלו את היותו מנכ״ל העמותה להנצחת חללי בית ליד בפרסומים השונים. כאמור, רק לפני מספר ימים, עימתה אותו תושבת כפר יונה עם תמונה מאירוע בהשתתפותו שנערך באתר ההנצחה ופורסם בדף הפייסבוק שלו בחודש אפריל. בעקבות טענה זו, טייב הסיר את הפוסט תוך שציין שאין זו עבירה והוא מסיר את הפוסט למען הנראות. מערכת "ניוזים השרון" פנתה לגברת רחל רוזן שיחד עם בעלה, עופר רוזן, עומדים בראש העמותה להנצחה מטעם המשפחות השכולות. הזוג רוזן שכל באותו פיגוע רצחני את ביתם, סגן עדי רוזן ז"ל, שהייתה קצינת ת"ש בצנחנים.

שאלנו את הגברת רוזן מה דעתם על השימוש שעושה אלברט טייב בהיותו מנכ"ל העמותה ובפרסומיו על כך במסגרת קמפיין הבחירות שלו, וכך ענתה הגברת רוזן:

"לפני שלוש שנים כשהגענו לשלב לפתוח את האתר למבקרים, פניתי לעיריית כפר יונה פניתי וביקשתי ממר דני לוין, שיעזרו לנו למצוא מתנדבים להפעיל את האתר. חלקנו, מההורים השכולים, מבוגרים מאוד ואנחנו אישית – אני ובעלי- גרים כ- 100 ק"מ מהמקום. לכן היינו צריכים מתנדבים מכפר יונה כדי שיבואו ויפעילו את אתר ההנצחה. קיבלנו עזרה מעירית כפר יונה אבל היינו זקוקים למתנדבים עדיין. פנייה בעיתון המקומי הביא אלינו מספר מועט של מתנדבים. אחד המתנדבים הבולטים ביותר והראשונים היה אלברט טייב. הוא סיפר לנו שהוא  היה בין ראשוני המגיעים לזירת האסון כשהיה איש משטרה. מאז סיפור אסון בית ליד יושב אצלו קשה מאוד. מיד הבנו שמבין כל המתנדבים המדהימים, אלברט הוא עם אנרגיה ועשייה וכריזמה כזאת שתעזור לנו מאוד. מהר מאוד החלטנו שיהפוך להיות המנכ"ל ובמשך שלוש השנים הוא פועל ופעל להפוך את המקום לאתר שמגיעים אליו לביקור ומנציח בצורה הכי טובה את קרובינו וילדינו. הטענות שהוא משתמש בזה לטובת הקמפיין שלו זה עוול גדול לאיש ולמה שהוא עושה כבר 3 שנים בהתנדבות. מי שקושר בין העשייה שלו לקמפיין עושה לו עוול גדול. האיש פעול ימים כלילות למען אתר ההנצחה והוא עשה את זה הרבה לפני שמישהו בכלל חשב על בחירות".

אלברט טייב והשר לשעבר משה שחל ונציגי המשפחות השכולות באתר ההנצחה בית ליד. צילום: פייסבוק אתר ההנצחה

תגובת אלברט טייב לטענות: "עצוב לי מאוד לאן אנשים לוקחים את הבחירות הללו. אני לא אתן לאף אחד לפגוע בשמו של אתר ההנצחה ולנסות לעשות מניפולציה על גב המקום היקר הזה. השקעתי בהתנדבות כשלוש שנים, יחד עם קבוצה נפלאה של מתנדבים בכדי להביאו למקומו הראוי בארץ. אם הייתי רוצה לעשות שימוש בתפקידי באתר לתעמולת הבחירות, הייתי מעלה עשרות של תמונות עם נבחרי ציבור ואישים אותם הזמנתי לאתר. 

עם החלטתי להתמודד לראשות העירייה קיבלתי על עצמי החלטה לעשות הפרדה מוחלטת בין האתר לבין התמודדותי ואף העברתי מסמכויותיי לאחרים. והכל מתוך תפישת עולם של שקיפות שיתוף והתנהלות נכונה. אני גאה מאוד להיות מנכ״ל העמותה, ואני דואג להדגיש תמיד שהתפקיד נעשה בהתנדבות מלאה, ובכך אני מעביר מסר חשוב של תרומה לקהילה שבה אנו חיים, וכי לא הכל מתבטא בכסף. בנוסף, אומר שאין כל פסול בלציין ברזומה שלי את היותי מנכ״ל העמותה ואני רואה בזה כבוד גדול ולא ברור לי כיצד מי מיריביי להתמודדות בכלל מסוגל לפנות בנושא זה לתקשורת".

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות