יובל לוי תוקף את עיריית כפ"ס: "אחרי שהסתירו מהציבור, עכשיו חושפים את האמת מאחורי הנת"צים. התנהלות העירייה גובלת בשערורייה"

עיריית כפר סבא חשפה אתמול את פרויקט "מהיר לעיר" שיהיה ברחוב ויצמן בעיר וגילתה כי העבודות ימשכו כשלוש שנים ברחובות ויצמן, טשרניחובסקי ובעוד רחובות בהם יוקצו מקומות חניה חלופיים לאלו שיופקעו לטובת נתיב התחבורה הציבורית לאורך וייצמן. המועמד לראשות העיר, יובל לוי, תוקף את העירייה והעומדים בראשה ותובע מהעירייה היום:" על העירייה להציג תכנית מלאה לציבור, כפי שאני מתכוון לעשות. העירייה צריכה להציג תכנית אמיתית למועצה ולתושבים. אם פרסום העירייה אמש אינו רק קומוניקט לתקשורת, הרי שיש להניח תכנית עירונית על שולחן המועצה", תובע לוי. לוי תוקף את מדיניות ההסתרה של העירייה ואומר: "התנהלות העירייה כלפי הציבור גובלת בשערורייה. שבועות אחרי שהכחישה, היא מודה עתה בהשלכות הקשות של תכניתה 'הסודית' על חיי התושבים. הדמיון בין ההודעה לעיתונות של העירייה לחלק מפרטי התכנית שלי, תמוה. אלא שבתכניתי אין את מחדלי הנתיב המהיר באמצע העיר. החשוב מכל הוא לבחון שהתכנית תתאים לתושבים, בטרם תאושר במועצת העיר", אומר לוי.

במחנה לוי טוענים כי פרסום העירייה אמש, מסתיר את שלל בעיות התכנית שלה ומפרטים את ההבדל המהותי בין תכנית יובל לוי להודעה לתקשורת של העירייה: "בתכנית לוי יש תכנון מקיף לטיפול בבעיות התעבורה, בדגש על מניעת עומסי תנועה בלב העיר. זאת בעוד שהעירייה מתעקשת לאמץ תכנית שתשאיר את רחוב וייצמן ככביש ארצי, המשרת את כל האזור – על גבם של תושבי כפר סבא. יתרה מזאת, העירייה מעוניינת להשאיר בתכנית נתיב תחבורה ציבורי מהיר שמסכן את התושבים, כשתכנית לוי מביאה פתרון של הקלה בעומס. זאת באמצעות הפניית התנועה לכבישים מהירים מצפון ומדרום לעיר. תכנית לוי תאפשר פינוי בינוי ואיכות חיים לתושבי המרכז ותושבי העיר בכלל. כך תחזיר את רחוב וייצמן וסביבותיו לשימוש התושבים, לפנאי, בילוי, הסעדה ומסחר.

"תכנית לוי מבוססת על שיתוף פעולה מלא עם תכניות הממשלה לפיתוח אזורי. אלה כוללות הארכת תוואי מסילות הרכבת וסלילת כביש מהיר מצפון לעיר. תכנית לוי מביאה מהפכה בהקלת עומס התנועה ביציאות מהעיר. ההקלה תעשה ביציאות לכביש 531, לכביש 4, ולכביש החדש 551, מצפון לעיר. על פי תכנית לוי יהיו לכפר סבא שמונה כניסות ויציאות מלאות, לעומת שלוש וחצי כיום. הדבר יפנה את רוב התנועה מלב העיר ומשדרות וייצמן, היישר אל הכבישים הראשיים. תנועת האוטובוסים והמכוניות בלב העיר תוקל.

יובל לוי. מציג רשימה מגוונת, ניסיון לצד צעירים עם עשייה גדולה

"תכנית יובל לוי מציעה פתרונות גם בהפניית משאבים כלכליים וטכנולוגיות, שיופנו לרווחת ואיכות חיי תושבי העיר. כך למשל, תוקם מערכת חניונים מודרנית שתכיל אלפי מכוניות לאורך ציר וייצמן. מהחניונים יצאו שאטלים למרכזי העירוני ולתחנות הרכבת שסביב לעיר, כולל אלה המתוכננות בעתיד. התכנית תכלול מערכות בקרת תנועה ויזואלית לשרות התושבים. כמו כן תוקמנה מערכת עירונית להשכרת אופניים ומערכת WiFi עירונית לספק שירות זה לתושבים בכל מרכז העיר.  לבסוף בתכנית לוי, תוצע חזות אדריכלית חדשה למרכז העירוני, כולל הצללות בגנים וברחובות, שיפור חזות בתי העסק, המשרדים והבתים, שימור מבני המורשת, יצירת כיכר ציבורית לאירועים עירוניים גדולים, שבילי אופניים, מערכת תאורה מודרנית מהמפותחות בעולם ועוד".

יובל לוי מסכם ואומר: "כך אמור להיראות מרכז של עיר שבה טובת התושבים קודמת לאינטרסנטים ולקבלנים. רק ראש עיר חופשי מאינטרסים של תורמים יכול להציג תכנית כזו. אנחנו נוביל את התכנית הזאת, שתחזיר את לב העיר לתושבים ותעביר את התנועה למקומה הטבעי – בכבישים שמחוץ לעיר".

 

תמונת הדמייה סיום העבודות על ציר וייצמן

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות