צביקה גנדלמן חשוד כי "קנה" קולות מדמות ידועה, שנחקר בעבר גם בפרשת אביטן. הקניה נעשתה בתמורה לטובות הנאה

עבירות שוחד בחירות, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס והלבנת הון. על כך הוארך מעצרו אתמול של ראש עיריית חדרה,  צביקה גנדלמן, שבכך מצטרף למעצרם של קודמיו בתפקיד - ישראל סדן שהורשע וחיים אביטן שנגדו נסגר התיק.

מעצרו של גנדלמן ושל ראשת לשכתו ונהגו נקשר לאיש עסקים מחדרה שהיה בכיר בעירייה לפני מספר שנים. אותו אחד כיהן תחת ראש העירייה הקודם חיים אביטן ונקשר במספר חקירות פליליות מהן יצא בקושי. אותו איש עסקים אמנם לא מחזיק במשרה בעירייה בקדנציה זו של גנדלמן, אולם רבים מעידים עליו כי הוא מעורה בכל הנעשה בעיר ובעל קשרים נרחבים. בבעלותו שורה של נכסי נדל"ן.

רק לאחרונה, צביקה גנדלמן הודיע כי ירוץ לתקופת כהונה נוספת. ולפי החשד, הוא סגר עם אותו יזם ואיש עסקים  דיל לא חוקי שעיקרו קניית מצביעים לכאורה בתמורה למתן טובות הנאה, עלא ותה עבידה בדיוק נשפט ונמצא אשם ראש עיר חדרה אחר, ישראל סדן שגם הוא בתמורה לתמיכה מצידו של חבר מועצה עתיר מצביעים הבטיח לו טובות הנאה. אגב, מי שלבסוף גרם להרשעתו של סדן היה לא אחר מאשר אותו חבר מועצה, דלא רק מסר את המידע על כך למשטרה, הוא גם הקליט את סדן מתחייב לשלם בעבור התמיכה בו בכספי משלם המסים.

אתמול בבקשה להארכת מעצרו של גנדלמן, שאכן הוארך בשבוע ימים, נציגת יאח"ה פקד חגית שמר, אמרה בבית המשפט כי היחידה החוקרת הונחתה לעשות את החקירה מהירה ויעילה, לאור מערכת הבחירות והבחירות באוקטובר.

עו"ד ליאור אפשטיין,שמייצג את גנדלמן אמר כי גנדלמן הסכים לביצוע המעצר לצורך מיצוי החקירה, וכי מרשו סבור כי החשדות והמידעים נגדו נמסרו על ידי יריבים פוליטיים. "ניסיון העבר מלמד שמעצר וחקירות מתוקשרות לא בהכרח מסתיימים בהרשעה".

שירלי עודד שפרשה מסיעתו של גנדלמן והפכה לאופוזיציונרית לוחמת נגדו הוציאה הודעה בה כתבה: "מזה ארבע שנים אני טוענת שהשחיתות בעיריית חדרה נוגעת בכל פינה, זועקת כמעט מכל פרויקט. זהו יום לא פשוט לתושבי חדרה. אין בי שמחה לאיד על מעצר של אנשים. כתושבת חדרה הלב נחמץ על הנסיבות הכואבות ששוב מביאות את העיר שלנו לכותרות. ארבע שנים שאני צועקת כמעט לבד וטוענת שיש משהו רקוב בהתנהלות. ארבע שנים שאני יודעת שבעיר שלנו מתקבלות החלטות משיקולים לא עניינים ובעיקר – החלטות שמיטיבות עם מקורבים על חשבון התושבים".

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות