הסלמה: הפגנה של תושבי ראשון לציון נגד רכבת ישראל

מזה תקופה מרחפת עננה מעל ראשי תושבי העיר ראשון לציון שהתבשרו כי הרכבת מתל אביב לא תעבור בתחנת הרכבת ראשונים בעיר . היום יצאו להפגין בתחנת הרכבת ראשונים כנגד ההחלטה ראש העיר דב צור, חברי מועצה ואזרחים נזעמים שמרגישים מקופחים מאחר והם מגיעים עם הרכבת למקום עבודתם וחזרה מידי יום. ליאל אבן זוהר, עורכת דין וחברת מועצת העירייה בראשון לציון., שנכחה בהפגנה העלתה פוסט מוחה ובו ציטטה תושבים שנפגעים מההחלטה ומה הם עוברים עקב כך כגון: י' יגיע להרצליה דרך לוד, הוא לא יוכל לעבוד ברכבת. מבחינתו אלו שעתיים מבוזבזות ביום. על הרציף ללוד ממתינים מאות אנשים בצפיפות בלתי נסבלת. ש׳ לא תוכל להגיע לעבודה בזמן, פשוט אין לה איך, ותצטרך להחליף 3 תחנות. היא תעבור לאוטובוסים. או מקום עבודה. וזה שמחזיק שלט סיפר שהוא עבר להתגורר בראשון לציון בגלל הרכבת הזו שמגיעה ישר לעבודתו. עכשיו, אם לא תהיה רכבת, הוא שוקל לעבור להרצליה. עוד המשיכה וכתבה אבן זוהר כי לתושבים יש פתרון פשוט לבעיה מרחובות/יבנה מזרח יש 3 רכבות בשעה, שישאו גם הם בנטל פעם אחת בשעה, וכך תיוותר למזרח ראשון רכבת אחת בשעה. כמובן הציעו גם להעמיד הסעות לרכבת במערב.  ולסיום טענה כי אם נבחרי הציבור יחויבו לנסוע ברכבת אחת לחודש זה ישפר את המצב של התושבים.

ראש העיר, דב צור, הגיע אף הוא להפגנה בתחנת הרכבת ראשונים ושם פגש בתושבים המוחים ולצידם העלה פוסט בעמוד הפייסבוק שלו בו הוא מבקש לתקן את העוול וקורא לתושבים להצטרף אליו ולפעילויות של העירייה בנושא. מהרגע הראשון שבו הובאה לידיעתי החלטת רכבת ישראל בנושא ביטול הקו הישיר מתחנת הראשונים לת"א הבהרתי: לא אסכים לפגיעה הזו בציבור הנוסעים תושבי ראשון לציון! במקביל לשיחות ולצעדים המשפטיים שאנו בוחנים, יצאנו להפגין הבוקר, כתף אל כתף, עם יוני, צביה-מור, פני ותושבים מודאגים נוספים.  מנכ"ל רכבת ישראל, שחר איילון, שהגיע למקום שמע את טענותינו והבטיח לפעול למציאת פתרונות. קבענו לשוב ולהיפגש מיד לאחר החג. מקווה שתצטרפו לפגישה זו ולכלל פעילותנו המשותפת בנושא. חג פסח שמח!

 

 

  הפגנה ברכבת ראשונים בראשון לציון. צילום פייסבוק ליאל אבן זוהר 3
  הפגנה בתחנת רכבת ראשונים בראשון לציון. צילום פייסבוק ליאל אבן זוהר 3
  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות