יחד כל הדרך: בכל רחבי נתניה יערך היום, ערב של התכנסות וזכרון במלאת חודש ל- 7 באוקטובר הארור

העיר נתניה תערוך הערב בעשרה מרכזים בעיר ערב זיכרון והתיחדות לציון חודש ל 7 באוקטובר הארור. 36 מבני העיר נתניה נרצחו באותה שבת השחורה וארבעה מתושבי העיר נחטפו לעזה

 

חודש בדיוק אחרי השבת השחורה ששינתה את חיינו, מתכנסות כל הקהילות בנתניה לערב מאחד ומחזק של תקווה וזיכרון, הדלקת נרות משותפת ושירה ב-10 מוקדים שונים ברחבי העיר. 36 מבני העיר נתניה נרצחו באותה שבת השחורה וארבעה מתושבי העיר נחטפו לעזה.

האירועים הערב יתקיימו בעשרה מרכזים קהילתיים ברחבי העיר. מדובר ביוזמת עיריית נתניה בכל המרכזים הקהילתיים בעיר.

ראש העיר, מרים פיירברג, אמרה ביום ה-30 לשבת השחורה: "היום אנו מציינים חודש מהשבעה באוקטובר, אותו יום ארור. נקלענו למלחמה על הבית – מלחמה ששינתה את מציאות חיינו לעד. ימים קשים עוברים על כל עם ישראל, הלב כואב ובוכה. טובי בנינו ובנותינו נלחמים בשטח הרצועה והמחיר כבד מאד הן בצפון והן בדרום.

"חיילים, חיילות ואנשי כוחות הבטחון, מלאכים שיצאו להציל חיים ולהגן בגופם, משפחות שישנו במיטתם במקום הכי מוגן ואנשים שיצאו לחגוג ולשמוח, נרצחו בדם קר. אני מחבקת את המשפחות השכולות ומתפללת שלא תדעו עוד צער.

"אנו מצאנו לנכון לערוך טקס אחיד שמתקיים בכל רחבי העיר בו זמנית ומאפשר לכל אדם באשר הוא לקחת חלק. מטרת הטקס היא לחבק, לחזק ולהתאחד כקהילה חזקה אחת.

"המחשבה על החטופים שלנו בשבי בעזה – קשה מנשוא – תינוקות, ילדים, נשים, מבוגרים, חיילים וחיילות. הדעת לא מסוגלת להכיל את הרוע. אנו מחכים לשובם של כל החטופים! 241 חטופים – מספר בלתי נתפס. אני עונדת את הדיסקית שקיבלתי מרובי חן, אביו של החייל החטוף איתי חן תושב העיר, שקוראת לשובם של החטופים.

"בשמי ובשם תושבי העיר, מאחלת בריאות הגוף והנפש לכל הפצועים אלו שעדיין בבתי החולים ואלו ששוחררו לביתם. בחודש האחרון פגשתי את חלקכם הגדול, השתתפתי אתכם, תושבי העיר בהלוויות, הייתי בניחומי אבלים, ביקרתי פצועים, ביקרתי בבתי נעדרים ויחד עם תושבי נתניה הנהדרים ועובדי עיריית נתניה המסורים ביקרתי בכל המלונות של המפונים בעיר.

"בתוך הכאב הגדול גיליתי את העוצמות והערבות ההדדית שיש בעם הזה בכלל ובתושבי נתניה בפרט. מתפללת להצלחת חיילי וחיילות צה"ל במלחמתנו החשובה וחזרתם הביתה בשלום.

"לפני למעלה מ- 120 שנה, כתב לב טולסטוי: "הבה נראה איזה יצור משונה הינו היהודי, אשר כל השליטים וכל העמים, כולם ביחד וכל אחד בנפרד, התעללו בו, הציקו לו, הכוהו ורדפו אותו. רמסו, טבחו, שרפו ותלו, למרות כל זאת הוא עדיין חי. היהודי הינו סמל הנצח. הוא זה שאלפי שנות טבח ועינויים לא הצליחו לחסלו. לא האש, לא החרב ולא האינקוויזיציה, לא הצליחו למחוק מן העולם".

להלן המיקומים בהם יתקיימו אירועי הזיכרון:

היכל התרבות העירוני
מרכז קהילתי קרית השרון
מרכז קהילתי רמת ידין- דורה
מרכז קהילתי פולג- עיר ימים
מרכז קהילתי סוקולוב
ספריה מרכזית מדיה טק העיר
מרכז קהילתי נאות הרצל
מרכז קהילתי גלי ים
מרכז קהילתי אגמים
רוביז- אצטדיון נתניה

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות