בחירות מוניציפליות 2023: מסע בין הישובים בהם מערכת הבחירות סוערת לבין אלו המנומנמות יותר. מרחובות ועד כפ"ס

רשת "ניוזים ישראל" יצאה למסע בין ערים שונות כדי לבדוק איפה נושבות רוחות סוערות במערכת הבחירות המוניציפליות ובאילו ערים מדובר ב"סוף ידוע מראש"? מסע בין כפ"ס, חולון, אור יהודה, נס ציונה, רחובות וגם גדרה

 

ככל שמתקרבים ל 31 לאוקטובר, יום הבוחר, בבחירות המוניציפליות 2023 – מפלס הלחץ עולה אצל כלל המועמדים והסיעות ובכל הערים בישראל אפשר להרגיש את אווירת הבחירות משתלטת, אם בשלטי חוצות ואם בסערות ברשתות החברתיות – מפייק ניוזים ועד השחתת שלטים ועוד.

צוות "ניוזים ישראל" לא נשאר אדיש ויצא למסע בלא מעט ערים כדי להבין את המצב והאווירה הפוליטית- לא מהסקרים ומהמדיות אלה לשאוב אותם ישירות מהשטח.

 

אילו ערים סוערות ואילו אדישות?

 

באר יעקב:

 

את המסע שלנו התחלנו מהעיר באר יעקב שאת התואר עיר קיבלה רק לפני שנתיים ועד אז הייתה מועצה אזורית. אפשר לומר שאם מדברים על אווירת בחירות, באר יעקב יחסית מנומנמת וזאת מהסיבה שבמערכת הבחירות המקומית אין מתח או קרב אמיתי.

ראש העיר המכהן והוותיק ניסים גוזלן הוא המועמד היחיד לראשות העיר ואחרי סיבוב קצת בעיר אפשר להבין למה: הרוב המוחלט של התושבים שבע רצון עד מאוד מתפקוד העירייה, גוזלן נחשב ראש עיר אהוב והמילה "בולדוזר" חזרה על עצמה לא מעט בסיור. גם בגזרת המועצה מסתמן, כי גוזלן הצליח להביא להסכמות רחבות ולאחד בהישג מרשים ברשימה משותפת תחתיו את כל הסיעות הקיימות כיום במועצת העיר.

למרות תוצאות הבחירות הצפויות ניתן לראות שהעיר עמוסה בשלטי תמיכה בגוזלן שכנראה המלחמה הגדולה שלו בבחירות הללו היא נגד אחוזי ההצבעה. בנוסף, יצא כי הגענו לבקר בעיר יום אחרי טקס הרמת הכוסית הענק שאירח גוזלן ושאר חברי המועצה, ככל הנראה איחוד ההנהגה מביא לאיחוד התושבים אחרת אין הסבר לאלפי התושבים שהגיעו להרמת הכוסית עם ראש העיר וחברי הסיעה.

נראה כי המשימה של גוזלן ושל סיעתו "נס – באר יעקב אחת" היא למנוע אדישות ושאננות ביום הבוחר ולהימנע מאחוז הצבעה נמוך. משימה מאתגרת ויהיה מעניין לראות את התוצאות שלה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות