חוצפה גרסת עיריית כפר יונה: העירייה גרמה לנזק לפחים טמונים בבניינים בשכונת שרונה, האשפה מציפה את הרחובות ועתה, במקום לקחת אחריות על הנזק, היא מאיימת לתבוע את התושבים אם לא ישלמו מכיסם על תיקון הנזק שהעירייה עצמה גרמה לו לכאורה

ככה מתנהלת עיריית כפר יונה כלפי תושבי שכונת שרונה לפי התושבים: קבלן פינוי האשפה מטעם העירייה גרם לנזק גדול לפחים המוטמנים בבניינים בשכונה, כתוצאה מכך אשפה מציפה רחובות בשכונה. במקום לקחת אחריות על הנזק, עיריית כפר יונה מתעמרת בתושבים ומאיימת עליהם שאם לא יתקנו מכיסם, הם עוד יתבעו. עירייה שהתושבים עבורה שקופים

תושבי שכונת שרונה בכפר יונה, ובעיקר דיירי הפרויקטים באהבת האדם, מוצאים עצמם בשבועות האחרונים טובעים בהררי אשפה, שהעירייה לא מפנה כראוי – ואם לא די, הם מוצאים עצמם, כפי שמעיד רונן תושב המקום "נרדפים על ידי העירייה שגם גורמת לנזק, גם לא מקבלת על עצמה אחריות וגם מצפה שהתושבים ישאו באחריות כספית כלפי נזקים ועוגמת נפש שהיא גורמת לנו".

בימי החגים, כך נראים רחובות בשכונת שרונה בכפר יונה – שכונה בה משלמים התושבים ארנונה בין היקרות בארץ, עם הררי אשפה שזולגים למדרכות. ענת, תושבת המקום מספרת: "הגיעו אלינו אורחים לימי החגים, משפחה מחו"ל והתביישנו איך שנראית המדרכה לפני הבניין שלנו. התקשרנו מספר פעמים למוקד העירייה, אבל שום דבר לא קורה".

אז איך קורה שהררי אשפה זולגים לרחובות בשכונה והררי אשפה נשפכים מפחים ירוקים שלא מכילים אותם יותר?

כך מספר רונן: "מדובר בפרויקטים חדשים יחסית של בניינים כאן, שנבנו בהם פחים מוטמנים, בהתאם לדרישת העירייה. הכל יכל להיות טוב, לולא העירייה הפעילה קבלן פינוי אשפה שבמקום לרוקן כמו שצריך את הפחים המוטמנים, הוא גרם לפחים לנזק גדול, כשתוך ריקונם נשברו חלק מהפחים, נגרמו להם נזקים גם מלמעלה וגם מלמטה. חלק מהפחים, הוא הותיר אותם תלויים וכך הם ניזוקו, חלק אחר יש זליגה של אשפה לתוך הבור, כשבמקום לנקות את זה, זה עומד שם וגם מקלקל את מנגנון הפחים וגם יוצר מפגע ריח ומקקים נוראי".

התושבים במקום פנו לעירייה מספר פעמים וביקשו שהעירייה תחליף את הפחים הטמונים שקבלן הפינוי מטעמה גרם לנזק, לכאורה ולפי טענת התושבים – אלא שהעירייה במקום לעשות כן, הציבה לדבריהם כמה פחים ירוקים שלא מספיקים להכיל את הפסולת של דיירי הבניינים וכך הזבל נשפך ברחובות גם בימי החגים.

דיירי המקום פנו למהנדס בדק בלתי תלוי לצד עצת העירייה לעשות כן, וביקשו ממנו חוות דעת לגבי הפחים הטמונים והנזק שנגרם להם, וכך כתב המהנדס: "בהוצאת הפחים התגלה כי נגרם נזק לפחים, לחלקם התחתון בזמן ריקון הפחים למשאית פינוי האשפה. נראו מכות בתחתית הפח אשר גרמו לפגיעות באטימות הפח, שגורם לזרימת נוזלים מהפח- אל תחתית בור הפח. פגיעות אלו נגרמו בגלל שליפה והחזרת הפח בצורה לא אחראית, דבר שפגע באטימות הפחים ובשימוש השוטף בהם… לפי צורת הפגיעות בפחים, ניתן להבין שהפגיעות לא נגרמו עקב שימוש לא תקין בפחים על ידי הדיירים, אלא על ידי שימוש לא נכון, בהוצאת הפחים, ריקון הפחים והחזרת הפחים למקומם".

למרות הנזק שקבלן הפינוי של עיריית כפר יונה גרם לפחים, כפי שקבע המהנדס בדק, נזק שנאמד בעשרות אלפי שקלים, ולמרות שהעירייה סירבה לקחת אחריות על כך, הגדילה עוד יותר העירייה ושלחה לכל דיירי המתחמים האלו בשכונת שרונה מכתב לפני נקיטת הליכים משפטיים, שהם קיבלו בימים האחרונים – בו היא מתריעה בפניהם כי אם הם לא יתקנו את הפחים מכיסם הפרטי, העירייה תתבע אותם.

מספרת חן: "נדהמנו כשקיבלנו את המכתבים האלו. הם גם גרמו לנו נזק, גם אנחנו חיים בזוהמה יומיומית וגם לא רק שהם לא לוקחים אחריות, הם גם מאיימים עלינו על נזק שהם גרמו. כנראה הקופות של הגברת שוש כידור לא התמלאו מספיק מהארנונה שהיא גובה מאתנו בכמויות".

בעיריית כפר יונה בחרו שלא להגיב.

 

צילומים: באדיבות הדיירים

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות