לכלכת? הפעם זה לא ייגמר רק בקנס. אדם שהפעיל אתר פסולת לא חוקי באזור גלילות נדון ל-3.5 חודשי מאסר

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע באחרונה נאשם, בהתאם להודאתו, בגין הפעלת אתר פסולת לא חוקי בצפון תל אביב, בעקבות כתב אישום שהגיש המשרד להגנת הסביבה ב-2015. בית המשפט גזר על הנאשם 3.5 חודשי מאסר בפועל, שירוצו בחופף לעונש מאסר אחר שאותו הוא כבר מרצה. בנוסף גזר בית המשפט קנס בסך 10,000 שקלים והשית התחייבות כספית בסך 20,000 שקלים להימנע במשך 3 שנים מביצוע אחת העבירות בהן הורשע.

בית המשפט ציין, כי עונש זה - שהוסכם במסגרת הסדר טיעון - נמצא ברף התחתון של מתחם העונש הראוי לנסיבות ביצוע העבירות, אך בשל נסיבותיו האישיות של הנאשם - מצא אותו כמאוזן.

בתקופה שבין דצמבר 2012 למרס 2013, הפעיל הנאשם אתר לסילוק פסולת באזור גלילות מבלי שאחז ברישיון עסק כדין ומבלי שבאתר היו כל התשתיות הדרושות על-פי הדין. המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פעלה כדי לסגור את האתר, ולהביא את הנאשם לדין. הדיונים בתיק זה בבית המשפט ארכו מספר שנים שבמהלכן נערכו מספר ניסיונות גישור בין המדינה לבין הנאשם.

באחרונה הרשיע בית משפט השלום בתל אביב את הנאשם, בהתאם להודאתו, בעבירות לפי חוק רישוי עסקים, תקנות למניעת מפגעים (מניעת זיהום אויר וריח בלתי סבירים מאתרים לסילוק פסולת) וחוק שמירת הניקיון.

צילום: המשטרה הירוקה, המשרד להגנת הסביבה.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות