האם שוש כידור דרשה ואיימה בסנקציות על שני חברי מועצה להסיר את חתימתם מבקשה לדיון בנושא הילדה ליאל מסיקה? אשרם: "אמרתי לה שאני לא מסיר חתימה"

בספטמבר השנה ליאל מסיקה הייתה תלמידת כיתה ח' מן המניין בבית הספר "עתיד" בכפר יונה. עד שיום אחד היא עלתה במדרגות ואבנים מקיר סמוך נפלו על אצבע ידה וכרתו אותה. מאותו רגע חייה של ליאל ושל הוריה, ימית ופז מסיקה, התהפכו לגמרי. מסכת הסבל של המשפחה סוגרת בתוכה: ניתוחים כואבים, פגיעה קשה בכל תפקוד היד הדומיננטית שלה- יד ימין, וטיפולים קשים שייקחו שנים, וגם טיפול פסיכולוגי לליאל. אם לא די, בל פגיעה ביד הכותבת של ליאל, שהייתה תלמידה מצטיינת, מאז המקרה, למעשה כחצי שנת לימודים, ליאל לא יכולה לקחת חלק בשיעורים. למה? כי עיריית כפר יונה, בראשה ראש העיר שוש כחלון כידור, מתעקשים שלא לממן ולתת לליאל סייעת צמודה. כפי שהוריה של ליאל סיפרו ל"ניוזים שרון" בעבר: "העירייה והגברת כידור זרקו לנו עצם בדמות סייעת של שעתיים. מה עוזרת לילדה סייעת של שעתיים? הילדה לא יכולה לכתוב והיא צריכה מישהו צמוד אליה כדי שתוכל להשתתף בשיעורים". אם לא די - לפני שלושה שבועות גם הסייעת החלקית שנתנו לליאל, כעבור יומיים הפסיקה לבוא לאחר שהיא הייתה סייעת בהתנדבות. וכך ליאל ישבה ביעורים ללא מעש והתדרדרה בלימודים. כבר עשרה ימים ליאל מסיקה נשארת בבית, מאונס, ובמחלקת החינוך בעירייה ובעיריית כפר יונה, לא מוצאים לנכון להקצות לילדה שהפכה לבעלת נכות בשל רשלנות העירייה, ולו סיייעת אחת. ההורים פז וימית פנו לעזרת כל חברי מועצת העיר כפר יונה. בעוד חברי סיעתה של שוש כחלון כידור, וחברי סיעת החינוך- שאמורים לחרוט על דגלם את נושא הדאגה לילדים ולחינוך, נמנעו מלהירתם לעזרתם, חברי המועצה:אפי דרעי, אלברט טייב, איציק בר און, ברק אשרם מש"ס ואיציק דב, הסכימו לחתום ולדרוש לכנס ישיבת מעוצה שלא מן המניין כדי לדון במימון סייעת לליאל. אלא שבעוד כל אלו חותמים על הבקשה, עם היוודע הנושא לרא העיר שוש כידור, במקום לדאוג לסייעת לליאל מסיקה, הגברת כידור מיהרה להתקשר לברק אשרם ולאיציק דב ובטון מאיים דרשה ואף תבעה שיחזרו בהם מהחתימה. בשיחה עם "ניוזים השרון" מאשר ברק אשרם שכידור תבעה ממנו למחוק את חתימתו והדרישה לקיום הדיון למתן סייעת לליאל ואף איימה עליו כי אם לא יעשה כן, היא לא תאשר את הארכה שתלויה בה והיא אמורה לתת להמשך בניית בית הכנסת "נחל חיים". כך סיפר אשרם ל"ניוזים השרון", לא נגענו: מר אשרם, אומרים שהסרת את חתימתך מהדרישה לקיום דיון מיוחד בנושא סייעת לליאל מסיקה. האם זה נכון? "לא הסרתי את החתימה. שוש כידור באה ודרשה ממני להסיר את החתימה, היא כעסה. אמרתי לה: 'מה פתאום?! אני לא מסיר את החתימה!". החתימה שלך שרירה וקיימת? "היא שרירה וקיימת. מי שהסיר את החתימה שלו זה איציק דב. היא באה אליי ואמרה שהיא לא תקדם את עניין בית הכנסת שנבנה נחל חיים. אמרתי לה: 'תעשי מה שאת רוצה. אל תקדמי, אבל אני לא מסיר את החתימה. בית הכנסת צריך ארכה ממנה, היא הסכימה לתת ועכשיו היא התנתה את זה בחתימה שלי. החתימה שלי שרירה וקיימת, יהיה מה שיהיה. אני באתי כדי לשרת את הציבור. אני עזבתי את פרנסתי כדי לשרת את הציבור".  

פנינו גם לאיציק דב, שלפי גורמים קיבל אף הוא איום בסנקציות באם לא יסיר את החתימה שלו כידור תיקח ממנו את הסגנות ללא שכר. דב, לעומת אשרם, החליט להיכנע ללחץ והסיר את החתימה.

פנינו לתגובתו של איציק דב, שהחליט להסיר את חתימתו לאחר שכידור גם אליו פנתה בתביעה כי יסיר את חתימתו. להלן השיחה:

מר דב, מדוע החלטת להסיר את חתימתך, לא מגיע לליאל לקבל סייעת אחרי חצי שנה?

"נכון, הסרתי את החתימה כי שוש כידור אמרה לי להסיר ושהעניין יטופל בימים הקרובים".

אומרים שאתה וברק אשרם קיבלתם איומים בסנקציות מכידור, אם לא תסירו חתימה. זה נכון?

"אף אחד לא מאיים עליי! זה לא נכון".

סיכמת שהילדה תקבל סייעת?

"אמרתי לה שאני רוצה שהיא תקבל סייעת באופן מיידי. שמעתי על זה רק לפני כמה ימים".

ההורים שלה רוצים את הדיון, למה הסרת את החתימה?

"חבר'ה, אני לא יכול שיתקשרו אליי תושבים כל שני וחמישי ויאמרו לי ככה וככה".

 

הבקשה המקורית לדיון עליה חתום גם איציק דב, לפני שחזר בו אחרי הדרישה של שוש כידור. צילום: עצמי

אתה לא אמור להיות נציג התושבים ולהקשיב לתושבים כל הזמן ולהיות להם פה?

"מה אני אגיד לך מתוקה? מה אני צריך לבדוק מה הולך עם הילדה, הבטחתי להגיע היום בצהריים לבית ולבדוק".

מה יש לבדוק? הילדה כבר חצי שנה בלי שימוש ביד ובלי יכולת ללמוד ורק עכשיו מצאת לנכון לבדוק?

"זה מה יש אני אבדוק. בינתיים אני לא שם חתימה".

עיריית כפר יונה וראש העיר שוש כידור, כתמיד, לא מצאו לנכון להגיב לטענות.

 

 

 

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות