קו 24 המיתולוגי של חברת “דן” ששירת במסירות את הרמתשרונים ב-46 השנים האחרונות סיים את פעילותו

היסטוריה ברמת השרון. קו 24 סיים את פעילותו ועבר בחודש ינואר לאחריות חברת האוטובוסים "מטרופולין". במתחם בריכת "שרונית" נערך ביום שלישי טקס פרידה מרגש וגדוש בנוסטלגיה, במעמד ראש העירייה אבי גרובר, יו"ר דירקטוריון "דן" שמואל רפאלי, מנכ"ל "דן"  עופר זילבגר, חברי דירקטוריון והנהלת "דן" ועשרות נהגי קו 24 לדורותיהם.

הנהג הוותיק אבי אופק (בן 86) הסיע באוטובוס שלו את ראש העירייה אבי גרובר כילד לחוגים, לבית הספר היסודי ולתיכון. לא מעט מנהלי מחלקות בעירייה נסעו עם נהגי "דן" בקו 24 כילדים, ולאחר שנים ילדיהם קיבלו שירות מאותם הנהגים.

עודד עבודי, אחד מנהגים שעבדו בקו 24 במשך שנים ארוכות מספר: "התחנה הסופית הייתה בבריכת ’שרונית’, בזמן ההפסקות היו קופצים חברי הקו לשחייה קלה, מקלחת טובה, מסודרים ומצוחצחים להמשיך את יום העבודה. להסתפר אצל נעים הספר המיתולוגי של מורשה היה חלק מהשגרה, ולשלוח טופס 'טוטו' אצל דוד וקצת לחלום על זכייה. לא מזיק. הנוסעים תמיד דאגו ושאלו לשלום החברים בקו, והיו חלק חשוב מההווי החברתי. הרגשה של מעט עצב ותחושת אי נוחות במחשבה כי חברת ’דן’ לא ממשיכה להפעיל את הקו".

מנכ”ל “דן” עופר זילביגר, ציין בטקס: “נפגשנו עם בוגרי קו 24 לדורותיהם כדי להוקיר, לכבד את תרומתם האדירה במשך עשרות בשנים למען ציבור הנוסעים בתחבורה הציבורית ברמת השרון. ב’דן’ האדם הנהג הוא המשאב האנושי החשוב ביותר וראוי לכל התודה והברכה. כך עשינו וכך נמשיך לעשות”.

ראש העירייה אבי גרובר הוסיף: “קו 24 הוא חלק בלתי נפרד מההוויה הרמתשרונית שלנו. העתיד נמצא בתחבורה הציבורית. אנחנו לא יכולים להמשיך את השעבוד הזה לרכב הפרטי. זה גומר אותנו ומשעבד את הרחובות שלנו לגמרי. אין כבר מקום בכבישים ומכאן החשיבות לייצר תחבורה ציבורית ברמה גבוהה. בשם תושבי רמת השרון, אני מודה לכל הנהגים ששירתו את תושבי העיר ב־46 השנים האחרונות”.

דובר “דן”, איתן פיקסמן סיכם: “אתם הנהגים מכירים מתוך שינה כל אבן, כל פינה, כל סמטה, כל לקוחה ולקוח ברמת השרון. הריח של המאפיה השכם בבוקר, נעים הספר המיתולוגי, בריכת שרונית שהייתה כמו שיר בלב. והיום, נפרדים גם מקו 24, עתיר המוניטין והתהילה. לא קל, לא פשוט. אנחנו יודעים מה אתם מרגישים ואנחנו כאן כדי לומר לכם מילה אחת קטנה: תודה”.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  Back to top button
  נגישות