ניוזים חמיםחדשות

בלשי מחוז מרכז בשיתוף פקחי משרד הבריאות עצרו 2 צעירים מפ"ת שסחרו ב"פרקוסט" משכך כאבים ממכר ומסוכן, כשברשותם נמצאו אלפי בקבוקי התרופה בשווי מיליוני שקלים

בלשי מחוז מרכז עצרו אמש 2 תושבי פ"ת בחשד להחזקה אסורה של אלפי בקבוקים המכילים על פי החשד משככי כאבים מסוג "פרקוסט", הנחשבים ממכרים. השניים מכרו אותם ללא מרשמים

 

בלשי היחידה ללוחמה בפשיעה בתחנת פ"ת פעלו אמש באופן יזום כנגד נגע הסחר וההחזקה האסורה של חומרים החשודים כסמים. פעילות זו מקבלת משנה תוקף כאשר מדובר בתרופות שונות הנראות לכאורה לגיטימיות אך בפועל מותרות בצורה מדודה ורק עם מרשם רופא.

כאמור, בתום פעילות סמויה ביצעו אמש בלשי יל"פ פ"ת חיפוש יזום במתחם לקיום אירועים ("לופט") בעיר, במהלכו תפסו כ-4,000 בקבוקונים של חומר החשוד כמשכך כאבים מסוג "פרקוסט", המכילים כ-10,000 כדורים בשווי מוערך של כ-2 מיליון שקל.
בתום החיפוש, עצרו בלשי היחידה 2 תושבי העיר בגילאי 18 ו-21 החשודים בהחזקת הבקבוקונים.

בתום חקירתם ולאחר קבלת חוות דעת מגורמי המקצוע באגף האכיפה והפיקוח של משרד הבריאות, שעמדו על הסכנה הגדולה בצריכת כדורים מסוג זה ללא פיקוח ועל מרכיביו, נכלאו 2 החשודים. הבוקר יובאו השניים לדיון בבימ"ש בבקשה להאריך את מעצרם.

פרקוסט היא תרופת מרשם ממשפחת האופיואידים שנמצאת בפקודת הסמים המסוכנים. היא ניתנת למכירה רק בבית מרקחת ולאחר קבלת מרשם רופא. שימוש ממושך בתרופה עלול לגרום לתלות והתמכרות, כאשר שימוש בפרקוסט ובייחוד בצורה פיראטית, עלול לגרום לתופעות לוואי קשות, דום נשימתי ואף מוות.

משטרת ישראל ומשרד הבריאות רואים בחומרה סחר אסור בתרופות מרשם ובמיוחד שמדובר על תרופות ממשפחת האופיואידים, וקוראים לציבור לרכוש תרופות רק מבתי מרקחת מורשים.

 

צילום: דוברות המשטרה

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות