ניוזים חמיםחדשות

אמש נערך טקס מרגש בתחנת משטרת מסובים לזכרו של סגן יעקב איליאן ז"ל שנפל בעזה והיה מתנדב בתחנה מאז היותו בן 15

בטקס מרגש שנערך אמש בתחנת משטרת מסובים: משטרת ישראל זוכרת את סגן יעקב איליאן ז"ל שנפל במלחמה בעת קרב בעזה והיה מתנדב במרחב דן- תחנת מסובים

 

אתמול בערב נערך טקס בתחנת מסובים, לזכרו של סגן יעקב איליאן ז"ל שנפל במלחמה במהלך קרב בעזה בתאריך 20.12.23 והיה מתנדב בתחנת מסובים. הטקס התקיים במעמד הוריו, סיליביה ויורם, אחותו קרן, בני משפחה ומוקירי זכרו.

יעקב איליאן ז"ל החל את התנדבותו במשטרת ישראל בתחנת רמת גן- בני ברק בנובמבר 2018, בהיותו בן 15, במסגרת "מחויבות אישית". יעקב המשיך להתנדב בתחנת מסובים. במהלך שנות התנדבותו בלט ברצונו לתרום ולסייע בכל משימה אליה נדרש, נטל חלק באבטחת אירועים, פעל במערכי בטחון שוטף וסייע במשימות משמעותיות של איתור וחיפוש נעדרים. יעקב המשיך להתנדב גם לאחר גיוסו לצה"ל, לשירות קרבי, וכל זאת מתוך שליחות ורצון לתרום לקהילה.

במסגרת הטקס שנערך אמש בתחנת מסובים במעמד מפקד מרחב דן, נצ"מ דניאל חדד, מ"מ רח"ט שיטור, נצ"מ לארי סמרה, מפקד תחנת מסובים, סנ"צ ניסים אוחיון וקציני מחלקת מתנדבים, הוקמה ונחנכה גינה ייחודית בתחנה על שמו של יעקב איליאן ז"ל. בנוסף לכך, הוצב לזכרו נר נשמה בפינת ההנצחה בבית הכנסת של התחנה.

במהלך הטקס, הוענקו למשפחה סידורי תפילה על שמו של יעקב ז"ל ומזכרת אישית למשפחתו.

סגן יעקב איליאן, מרמת גן, צוער בגדוד 'גפן', בית הספר לקצינים, שירת כמפקד כיתה בבא"ח גבעתי, נפל בקרב בצפון רצועת עזה, בן 20 בנופלו.

מפקד מרחב דן, נצ"מ דניאל חדד: "יעקב התנדב אצלנו במשך מס' שנים והוביל ערכים ועולם תוכן לאורך חייו. דווקא בקורס הקצינים, בפסגה לקראת השלב הבא, פרצה המלחמה וחייו נגדעו בעודו נלחם. מצב שאינו נסבל על הדעת והלב מתקשה להאמין. יעקב לא נפל לשב, הוא אחד מאיתנו, מעם ומדינת ישראל ונשלח להגן עליה. במותו ציווה לנו את החיים. משפחת איליאן היקרה, הפכתם להיות חלק ממשטרת ישראל, מרחב דן ותחנת מסובים. שתדעו רק נחת!"

מפקד תחנת מסובים, סנ"צ ניסים אוחיון:"'ערכים לפני הכל', זו הייתה דרכו של יעקב, ערך ההתנדבות והנתינה ללא תמורה לצד תחושת שליחות; מעל הכל אפיינה אותו אהבת הזולת, אהבת עם ישראל ואהבת האדם, ערך שלבסוף הביא לנפילתו בקרב מתוך מסירות ודאגה לאחר; בעודנו ממשיכים בחיינו, אתם משפחת איליאן היקרה, תיאלצו להתמודד לכל החיים עם החלל העמוק, חסרונו של יעקב. במעט שמצופה מאיתנו, בחרנו להנציח את דמותו בתחנה, ובכך ימשיך להיות חלק בלתי נפרד מאיתנו".

 

צילום: דוברות המשטרה

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות