ניוזים חמיםתרבותבת ים

הופעה בשכונה. עיריית בת-ים באמצעות מרכז הצעירים במיזם חדש לתושבי העיר: זמרים מקומיים מגיעים להופעה מתחת לבניינים בשכונות ברחבי העיר

צביקה ברוט, ראש העיר: "ההתמודדות עם נגיף הקורונה הביאה לפגיעה במופעי התרבות שאנו עושים בשגרה למען תושבי העיר, ולפגיעה בענף התרבות וביוצרים. בבת-ים החלטנו להחזיר את התרבות לתושבים עד פתח הבית תוך שמירה על המגבלות והנחיות משרד הבריאות לרווחת התושבים בתקופה מאתגרת זו לצד תמיכה באומנים הצעירים שלנו."

משבר הקורונה פגע בפרנסתם של יוצרים, אמנים וזמרים במגוון תחומים בענף התרבות. ההגבלות לשמירת הנחיות הבריאות הביאו לביטול המופעים ואירועי התרבות ולירידה בהיקף הפעילות בענף התרבות וההופעות גם עבור תושבי בת-ים. כעת יוצאות עיריית בת-ים והחברה לתרבות פנאי וספורט באמצעות מרכז הצעירים – בתיה ביוזמה משותפת עבור תושבי העיר אשר מביאה את התרבות עד הרחוב שלהם, ובמקביל תעודד את פעילות האומנים המקומיים בעיר. במסגרת היוזמה שמתקיימת תחת הנחיות הסגר המחמירות ותחת שמירת כל הנחיות משרד הבריאות מופעים אמנים מקומיים ברחובות ובשכונות עבור התושבים ולהנאתם ורווחתם, וחלק מהתושבים אף בחרו בעצמם את הרחובות בהם יופיעו האומנים.

צביקה ברוט, ראש העיר:  “ההתמודדות עם נגיף הקורונה הביאה לפגיעה במופעי התרבות שאנו עושים בשגרה למען תושבי העיר, ולפגיעה בענף התרבות וביוצרים. בבת-ים החלטנו להחזיר את התרבות לתושבים עד פתח הבית תוך שמירה על המגבלות והנחיות משרד הבריאות לרווחת התושבים בתקופה מאתגרת זו לצד תמיכה באומנים הצעירים שלנו.”

הפרויקט החל בחודש דצמבר ובחודשיים האחרונים נעשו מעל 10 הופעות במוקדים שונים ברחבי העיר, והעירייה ומרכז הצעירים בתיה צפויים להמשיך  לעוד הופעות, ואף להרחיב את המיזם  של זמרים בהופעות לבניינים כשהשלב הבא הוא להרחיב להופעות תיאטרון לילדים. כל האומנים הם אומנים מקומיים וכל ההופעות מתקיימות בשכונות עצמן, כאשר נשמרות כל הנחיות משרד הבריאות- מסכה, ריחוק חברתי ומניעת התקהלויות. הדגש הוא להגיע לכול רחבי העיר בדגש על השכונות והרחובות הפנימיים כדוגמת רחל המשוררת או פנקס.

בת ים למען האמנים המקומיים. צילום מרכז הצעיריםבת ים למען האמנים המקומיים. צילום מרכז הצעירים
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות