ניוזים חמיםחינוךבת ים

עיריית בת-ים חילקה כ-140 מחשבים במסגרת פרויקט תקשוב מוסדות החינוך

שר החינוך, יואב גלנט, הגיע היום לבית הספר מלטון על מנת להעניק חלק מהמחשבים

תקופת הקורונה היוותה זרז משמעותי עבור מערכת החינוך בישראל במעבר לדיגיטציה ולמידה מקוונת. הלימודים שהתקיימו עד חודש מרץ האחרון במתכונת פרונטלית מלאה, עברו במהירות ללימודים מקוונים באמצעות מחשבים ובמכשירים דיגיטליים. מיד עם פרוץ הנגיף והמעבר ללמידה מקוונת, אגף החינוך בעריית בת-ים רכש מחשבים חדשים לתלמידים נזקקים בעיר, על מנת לצמצם פערים בין השכבות השונות באוכלוסייה ולאפשר לכל התלמידים בעיר ללמוד באופן קבוע ומוסדר.

היום בשיתוף פעולה עם משרד החינוך סיפקה עיריית בת-ים כ-140 מחשבים נוספים לתלמידים ותלמידות בגילאים שונים הלומדים בבית הספר מלטון. טקס חלוקת המחשבים בבית הספר מלטון התקיים במעמד שר החינוך, יואב גלנט, ראש העיר צביקה ברוט, מ”מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלי יריב ומנהלת בית הספר, עליזה אפשרים, מנהלת בית ספר מלטון. מחשבים אלה מצטרפים לעוד אלפי מחשבים שחולקו מתחילת משבר הקורונה.

במקביל, בימים אלה יחלו  עבודות בכל בתי הספר בעיר, לשדרוג תשתיות המחשוב והכנסת קווי תקשורת  כולל ציוד מחשבים חדשני וציוד היקפי אחר, שמטרתם לתת מענה לבניית כיתות מתוקשבות, מעבדות  מחשבים והעמדת מחשבים בבתי הספר להשאלה לתלמידים. שילוב אמצעי קצה טכנולוגיים (מחשב נייד, מחשב לוח , ועוד) נותן מענה למגמה הרווחת בחינוך שעל פיה הטכנולוגיה היא חלק בלתי נפרד מתהליכים פדגוגיים ומאפשרת יישום גישות מתקדמות .

התוכנית אותה העיר בת-ים מובילה, נועדה לקדם פדגוגיה חדשנית בבתי הספר על ידי עידוד המורים לשילוב מושכל של עולמות תוכן, ספרים, כלים וסביבות דיגיטליים בתהליכי הוראה, למידה והערכה ובכך להשביח את התהליכים הפדגוגיים והחינוכיים.

ראש העיר צביקה ברוט: “אני מודה לשר החינוך גלנט על קידום הנושא, שעומד בראש סדר העדיפויות. עכשיו יותר מתמיד אנו פועלים במרץ בכדי לאפשר לתלמידי העיר בת ים את החינוך הטוב ביותר שמגיע להם. התקופה המאתגרת מציבה אותנו בפני מורכבויות רבות, בפרט סוגיית החינוך ואנו עושים את מיטב המאמצים לאפשר לכל התלמידות והתלמידים בעיר ללמוד באמצעות מחשבים ובאופן מקוון”.

מ”מ ראש העיר, אלי יריב מחזיק תיק החינוך: ” אנחנו מציבים את תקשוב מערכת החינוך בראש סדר העדיפויות והטמעת טכנולוגיות מתקדמות בכל בתי ספר. משבר הקורונה העצים את הצורך בכלים טכנולוגים מתקדמים,  אנחנו רוצים לתת לילדי בת-ים את הכלים הטכנולוגים הכי טובים שאפשר גם  בכיתות וגם בבית.

שר החינוך יואב גלנט: ״שמחתי להגיע לבת ים למבצע חלוקת המחשבים, יחד עם חברי ושותפי לדרך, ראש העיר צביקה ברוט שמשקיע רבות בחינוך ילדי העיר. בחודשים הקרובים נמשיך לחלק 150 אלף מחשבים ניידים עבור כל ילדי ישראל דרך אלפי בתי ספר בכל רחבי הארץ, ובכך נקדם את המהפכה הדיגיטלית במשרד החינוך״.

מיד עם כניסתו של שר החינוך, יואב גלנט, לתפקידו הוא הצהיר כי אחד מהדגלים המרכזיים שהוא יניף יעסוק בצמצום הפערים הטכנולוגיים, והפיכת מערכת החינוך לדיגיטלית וחדשנית. לאור זאת, הוא גיבש תכנית לאומית רחבת היקף, וגייס לטובתה סכום חסר תקדים של 1.2 מיליארד ₪. תכנית זו כוללת שורה רחבה של פעולות ובכלל זה חלוקת מחשבים ניידים לתלמידי מערכת החינוך שידם אינה משגת.

השר גלנט התייחס בדבריו גם להחלטת קבינט הקורונה על פתיחת כל מערכת החינוך החל מיום ראשון הקרוב וציין כי מדובר ביום של חג ובבשורה חשובה לתלמידים: ״החלטת קבינט הקורונה לפתוח את כל בתי הספר היא תוצאה של מאבק עיקש שניהלה מערכת החינוך, עם רוח גבית חשובה של המורות והמורים, תוך הסתמכות על צוות המומחים שסייע רבות להבהרת עמדתנו״.

עוד הוסיף השר גלנט כי ״מעתה, נטל ההוכחה והאחריות עוברים אלינו. אין לי ספק כי החזרה המלאה לשגרה במערכת היא מהלך מורכב שיארך זמן. בשיתוף השלטון המקומי – ראשי הערים והרשויות, ומתוך אמון גדול במורים, המורות, הגננות והמנהלים המצויינים שלנו, נממש את החזרה הזאת באחריות ובזהירות. נקפיד, קלה כחמורה, על בריאות המורים ועל בריאות התלמידים – אין חשובות מהן״.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות