הסתיימה שביתת כיתה ח’ בביה”ס וייצמן בר”ג. הורה: “הבנו שהשתמשו בנו ככלי ניגוח בפוליטיקה”

האם הורי כיתה ח' בבית הספר וייצמן ברמת גן הפכו לכלי בידי גורם פוליטי? על כך אין תשובה חד משמעית - העובדה: השביתה שאותה קיימו במשך שלושה ימים הסתיימה, אחרי שממלא מקום ראש העיר, ליעד אילני, הוכיח להורים שאין כל סיבה לשביתה שלהם וילדיהם אף נהנים מתנאי לימוד מועדפים

השביתה של כיתה ח’ אחת בבית ספר וייצמן ברמת גן הסתיימה הבוקר, לאחר ביקור של ממלא מקום ראש העיר, ליעד אילני שהראה להורים כי ילדיהם לא רק שלא לומדים בכיתה צפופה, אלא אף נהנים מתנאים משופרים וכיתות קטנות. ברקע עולות טענות כי נעשה שימוש בהורים למטרות פוליטיות, ולא מדובר בטובת הילדים גרידא.

במשך שלושה ימים השביתו הורי כיתה ח’ בבית הספר “וייצמן” שברמת גן את תחילת שנת הלימודים. הסיבה, כפי שטענו חלקם: העובדה שבכיתה לומדים 39 תלמידים.

אתמול הגיע לבית הספר ממלא מקום ראש העיר ואחראי החינוך בעירייה, ליעד אילני והגיע לבדוק במה מדובר.

עם סיום פגישתו בתוך בית הספר עם המנהלת והצוות המקצועי, העלה אילני סרטון בו הוא שוטח את המציאות, לפיהה – אמנם יש 39 תלמידים באותה כיתה, אך אלו מעולם לא יושבים יחד בכיתה, אלא בכל שעות הלימודים מפוצלים לשתי קבוצות לימוד ונהנים מכיתות עם מספר תלמידים מצומצם. רק ברבע השעה של שעת המחנך, כל התלמידים ישובים בכיתה חדשה ומתקדמת שיכולה להכיל אף 50 תלמידים.

אילני הסביר: “גורם פוליטי משמש בהורים ומסית אותם, מבלי שיבדקו שלמעשה הילדים שלהם מקבלים תנאי לימוד משופרים ונהנים מכיתות עם מספר תלמידים מצומצם בכיתות חדשות ומתקדמות”.

בקבוצת ווטסאפ של שכונת קריניצי כתב אתמול ליעד אילני להורים בבית הספר: “זה כמו שהמלכה אליזבת תשבות על תנאי המחיה שלה. הילדים לומדים במבנה חדש, כיתות מפוארות, פיצול לאורך כל שעות הלימוד ועושים פוליטיקה על גבם של התלמידים”.

 

ואכן יש קולות, גם מבין ההורים הטוענים כי אחד מאלו שקראו להשבית את הלימודים הוא יו”ר ועד ההורים שהודח ושהיה ברשימתו לבחירות האחרונות של ישראל זינגר. טענה שלא נמצא לה ביסוס יותר מסברות של כמה הורים בבית הספר.

אחד ההורים סיפר: “התחלנו להבין שעושים עלינו סיבוב ומשתמשים בנו ככלי ניגוח מטעמים פוליטיים”.

בעקבות הביקור של אילני וההסבר שנתן להורים, הבוקר כאמור הסתיימה השביתה והתלמידים ממשיכים לקבל את מה שקיבלו עוד בטרם השביתה – יותר שעות לימוד בכיתה מפוצלת.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close