חדשות

ראש עיריית ר”ג מכריז מלחמה על אנשי “יהדות התורה” שאיימו בסנקציות בעקבות קווי השבת: “על כל פעולת נקם שלכם בעיר, נוסיף עוד קווים בשבת ונסגור מוסדות שלכם”

אנשי יהדות התורה, יעקב ליצמן ומשה גפני הודיעו כי ראש עיריית רמת גן ועירו צפויים לשלם מחיר כבד על כך שאישרו הפעלת שאטלים בשבת. כרמל שאמה הכהן, בתגובה חריפה ויוצאת דופן מסיר לגמרי כפפות ויוצא לתקוף בחזרה: "לא אסכים שעירי ותושביה יחיו תחת איומים של שרים וח"כ וזה האיום האחרון שנבליג לו ונעבור עליו לסדר היום...על כל נסיון סחיטה באיומים, נפנה מוסדות חינוך שלכם שיושבים באהבה בעירנו על קרקע שלנו שכל כך חסרה ונדרשת לשימושים שלנו"

נראה שגם לאחר אישור שני קווי השאטלים שיופעלו בשבתות ברמת גן, אישור שער אמש במועצת העיר, הסערה רחוקה מלהסתיים.

היום התפרסמו דברים של אנשי “יהדות התורה”, חברי הכנסת יעקב ליצמן ומשה גפני שאומרים מפורשות שבעקבות הפעלת הקווים בשבת: “נפל דבר, ראש העיר (שאמה) ישלם מחיר פוליטי כבד”.

כרמל שאמה הכהן לא שותק על איומים אלו, ובדקות האחרונות הוא הוציא תגובה חריפה ביותר על איומים אלו וכך כתב בדף הפייסבוק שלו, כשהוא מצהיר: “תרשמו לפניכם: על כל פעולת נקם שלכם בעיר ובתושביה בגלל קווי הבילוי בשבת נגדיל את התדירות ונוסיף קווים. על כל ניסיון סחיטה באיומים, נפנה מוסדות חינוך שלכם שיושבים באהבה בעירנו על קרקע שלנו שכל כך חסרה ונדרשת לשימושים שלנו”.

 

וכך רושם כרמל שאמה הכהן בתגובה החריפה שבה הוא למעשה מכריז מלחמה על כל אלו שמאיימים בסנקציות נגדו ונגד העיר רמת גן:

“כמה מילים על איומים ריקים ומיותרים, שמוציאים שם רע לדת ולתורה מבלי שאלו עשו דבר מה רע. 
פנינו לשלום, להידברות ולשיתוף פעולה, לא מתוך פחד אלא מתוך אהבת חינם, כבוד הדדי שהרי גדלנו על הציווי “ואהבת לרעך כמוך”, גם התורה הקדושה דרכיה דרכי נועם והרי דרך ארץ קדמה אפילו לה. 
כל המתפללים מבקשים בכל תפילה מהאל שיברך את עמו בשלום “ה’ עוז לעמו יתן ה’ יברך את עמו בשלום” אין לנו עתיד ללא שלום ואחדות בתוכנו. 
יחד עם זאת לא אסכים שעירי ותושביה יחיו תחת איומים של שרים וח”כ וזה האיום האחרון שנבליג לו ונעבור עליו לסדר היום מתוך איפוק ואחריות אבל גם מתוך התחשבות שמדובר בחדשות מורכבות לעיכול עבור חרדים ודתיים. 
נבחרנו לשרת את תושבי ר”ג כולם. כולם זה כולם! זה כולל את המיעוט החרדי והדתי אבל גם את הרוב החילוני, שכולל קשישים, צעירים ובני הנוער, שאין ביכולתם לנסוע לבלות בשבת במוניות או ברכב פרטי ולהוציא מאות שקלים בחודש על מוניות.
נבחרנו תוך שהבטחנו שתושבי צפון העיר יוכלו להגיע לפארק הלאומי ולספארי ותושבי דרום העיר יוכלו להגיע לפעילויות במתחם הבורסה ולא פחות חשוב מכל העיר יוכלו להגיע לבית החולים תל השומר למצוות ביקור חולים. 

Tags

“הדת ועשרת הדיברות מקדשים את שמירת השבת אך גם את אמירת האמת קל וחומר על ידי נבחרי ציבור. מול איומים נבחרי ציבור חייבים לאזור אומץ גם מתוך אחריות ואמונה בדרך וכברכת האל ליהושוע בן נון: ״אַל תִּירָא וְאַל תֵּחָת״
ליצמן וגפני כדאי שתתעוררו כהונתי בניגוד לכהונת ממשלת ישראל אינה כפופה להחלטות ולאיומים שלכם. מוטב שאת הסגנון המאפיוזי, הכופה והכפייתי תשמרו ותשאירו לכנסת ישראל.
תרשמו לפניכם: על כל פעולת נקם שלכם בעיר ובתושביה בגלל קווי הבילוי בשבת נגדיל את התדירות ונוסיף קווים. על כל נסיון סחיטה באיומים, נפנה מוסדות חינוך שלכם שיושבים באהבה בעירנו על קרקע שלנו שכל כך חסרה ונדרשת לשימושים שלנו”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close