רמת גן

עושים כבוד למשורר הלאומי

במסגרת אירועי שבוע הספר ברמת גן נערך אירוע מחווה לחיים נחמן ביאליק, בחסות אגודת הסופרים העבריים ובהשתתפות מיטב היוצרים בארץ

אירוע המחווה למשורר הלאומי, “קוראים ביאליק בכיכר”, התקיים ביום רביעי האחרון (19.6) בכיכר רמב”ם, במלאת 85 שנה לפטירתו. האירוע נערך במעמד ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, שהקריא את השיר “לא זכיתי באור מן ההפקר” שנכתב לפני 117 שנה.

במסגרת האירוע, שנערך ביוזמת ובהנחיית יו”ר אגודת הסופרים העבריים, עו”ד צביקה ניר, חבר מועצת העיר לשעבר, משוררים וסופרים עבריים הקריאו בציבור משירי חיים נחמן ביאליק, בהם: “הכניסני תחת כנפך”, “ים הדממה פולט סודות”, “ביום קיץ ביום חום”, “אם יש את נפשך לדעת”, “צנח לו זלזל”, “לבדי”, “פלוני יש לו”, “אמי זיכרונה לברכה”, “לא ביום ולא בלילה”.

את היצירות הקריאו היוצרים יהודה אטלס, דליה שימקו, יהודית רותם, יוסי אלפי, שולמית אפפל ומיכל סנונית, מרביתם תושבי העיר רמת-גן. כמו כן, לראשונה הקריאו שירים גם שני תלמידים מבית ספר המתמיד, יהונתן בל ושני רפאל.

Tags

על הביצועים המוזיקליים הופקדו בוגרי בית צבי, שהופיעו בליווי פסנתר עם היצירות “הכניסני תחת כנפך”, “היא יושבה לחלון”, “בשל תפוח” ו”ציפור הזהב”.

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, מסר: “אין עיר בישראל שמזוהה עם דמותו של המשורר הלאומי, כמו העיר רמת-גן. במקום הכי מרכזי בעיר מוצב פסלו של ביאליק וברחוב הנוסטלגי, שכל איש ואישה אסף ממנו זיכרונות, נמצא גם מקום מושבה של העירייה. בערב זה אנחנו עושים כבוד לתחום התרבות, המהווה כלי איזון בכל דמוקרטיה, קל וחומר כשמדובר במדינה צעירה שנאבקת על דמותה הדמוקרטית. עלינו לחזק ולשמר את התרבות, לתת ליוצרים חופש פעולה ולהעניק להם סיוע ככל שניתן”.

צביקה ניר, יו”ר אגודת הסופרים, בירך על שיתוף הפעולה עם עיריית רמת גן: “לרשויות המקומיות יש תפקיד חשוב בהנגשת המילה והשפה העברית לתושביהן. אני שמח ומברך כל רשות, שלצד הופעות של זמרים ואמנים באירועים וחגים, מעניקות במה ומקום של כבוד למשוררים וסופרים. אין ספק שהחיבור הבלתי אמצעי הזה, המשלב גם קהלים מבוגרים לצד קהלים צעירים חובבי שירה, מקיים ומחיה את התרבות בכלל והספרות בפרט”.

צילום: דורון מסרנו

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close