חדשות

זוג מחולון סחטו קשישים תחת איומים בכל אזור המרכז. איימו שאם לא ישלמו להם כספים, יביאו לעיקול ביתם

בסוף מאי התקבלה במשטרת ישראל תלונה מקשישה בת 85 מקיבוץ באזור השרון. מתלונתה של הקשישה עלה כי כמה אנשים יצרו עמה קשר, התחזו לנציגי חברת טלמרקטינג וסחטו ממנה באיומים סכום של עשרות אלפי שקלים במזומן. אותם חשודים איימו על הקשישה שאם לא תשלם את “החוב” – ייקחו לה את הבית ויפתחו נגדה תיק בהוצאה לפועל.

חקירה אינטנסיבית וממוקדת של חוקרי המשטרה העלתה, כי במהלך חודש מאי השנה הגיעה לביתה של הקשישה חשודה והציגה עצמה כנציגת אותה חברת טלמרקטינג. החשודה הסיעה את הקשישה ברכבה בכמה הזדמנויות
לכספומטים שונים ברחבי ראש העין, לצורך משיכת הכספים.

באחד המועדים שבהם הגיעה החשודה לבית הקשישה, המתינו לה בני משפחתה של הקשישה, התעמתו איתה ואף הצליחו לקחת ממנה את הטלפון “המבצעי” ששימש אותה במהלך מעשי הסחיטה. בני המשפחה התקשרו למשטרה, ותוך זמן קצר הגיעו שוטרים ועצרו את החשודה, בת 34 מחולון.

עם התפתחות בחקירה הצליחו חוקרי המשטרה לאסוף ראיות ולקשור גם את בעלה של החשודה, בן 37 מחולון, למעשים. על פי החשד גם הוא סחט באיומים מתלונן נוסף מרמלה, ומתיעוד ממצלמות האבטחה ניתן לראות כי החשוד נפגש עם החשוד בקניון עזריאלי לצורך בדיקת האפשרות של העברת כספים נוספים, בתמורה לכך שיסדר לו את התיק בביטוח לאומי. הבעל נעצר ב־5 ביוני. עוד התברר כי החשודה הונתה וסחטה מתלונן זה יחד עם בעלה, וכן הונתה מתלונן נוסף. 2 המתלוננים בני 71 מרמלה ושניהם הונו בשיטה דומה.

מחקירת המשטרה עלה כי החשודים סחטו באיומים את הקורבנות וגבו מהם כסף במזומן בשווי של עשרות אלפי שקלים לכל מתלונן.

ב־13 ביוני נעצר חשוד נוסף בפרשה, בן 55 מבת ים, שעל פי החשד סחט באיומים קשישה שסעדה את בעלה בבית החולים “איכילוב”. החשוד שוחרר בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית למשך 5 ימים והחקירה בעניינו תמשיך בהליך רגיל.

מעצרם של החשודים, הבעל והאישה, הוארך בבית משפט השלום בפתח תקווה, כשביום חמישי האחרון הוארך מעצרם ב־5 ימים נוספים. במעמד הדיון הוגשה נגד שניהם הצהרת תובע בדבר הכוונה של הפרקליטות להגיש נגדם כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם.

 

 

צילום אילוסטרציה: גטיאימג’ס

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות