חדשות

ראש עיריית בת-ים הודיע: תכנית המרינה תיעצר לצורך בחינה מחדש

ראש העיר צביקה ברוט הודיע על השהיית התכנית להקמת מרינה בעיר. הסיבה: התכנית שהוגשה לו אינה מקיפה מספיק, ולא כוללת פירוט יתרונות התכנית עבור התושבים. ברוט הורה להגיש תכנית חדשה, ורק לאחר מכן יכריע בסוגיה. "צביקה ברוט. "נוודא כי כולם יוכלו להנות מהתכנית ולא רק בעלי סירות או יזמים עסקיים". צילום: עיריית בת ים"  

חודשיים לאחר שיצאה לדרך התכנית להקמת מרינה בעיר בת-ים, החליט בסוף השבוע ראש העיר צביקה ברוט על השהייתה. הסיבה: התכנית שהוגשה נעשתה לדבריו במהירות וכללה בעיקר את היתרונות עבור בעלי הסירות – אך לא נתנה דגש מספק על היתרונות עבור כלל תושבי העיר. בנוסף, לא גובש תחשיב כלכלי של צפי הכנסות לעירייה כתוצאה ממסחר הצפוי להתפתח סביב המרינה.

בעקבות ההחלטה התבקש הצוות הפועל לגיבוש התכנית להביא תכנית עדכנית, אשר תהיה מפורטת יותר ותציג את כלל היתרונות הצפויים לתושבי העיר לאחר הקמת המרינה. רק לאחר בחינת הדו”ח החדש, ובדיקת הדו”ח הכלכלי שיציג את הרווחים הצפויים לעירייה, יחליט ראש העיר אם לאשר לצוות להמשיך ולהתקדם או לגנוז את התכנית.

התכנית להקמת מרינה באה במסגרת תכניתו של ברוט להפוך את בת-ים לעיר תיירות, ולפתח את חוף הים שהוזנח במשך שנים ארוכות. לשם כך אף יצר ברוט שיתוף פעולה עם עירית ראשון לציון, והמטרה היא להקים את המרינה בדרום העיר, בשטח הגבול בין בת-ים לראשל”צ על חוף הים. שתי העיריות יתחזקו יחד את המרינה.

Tags

עם זאת, ראש העיר ציין כי: “אנחנו לא נאשר תכנית כזו בכל מחיר. אני אקבל את העמדה רק לאחר בחינה מעמיקה של הנושא, ולא באמצעות דו”ח חלקי וחסר. ביקשתי לבחון את היתרונות הגלומים בתכנית עבור כלל תושבי העיר, כדי שנוודא כי כולם יוכלו להנות מהתכנית ולא רק בעלי סירות או יזמים עסקיים. החוף שייך לכל התושבים, והמרינה תקום רק אם אשתכנע שמדובר ביתרון תיירותי וכלכלי משמעותי לעיר”.

ההערכה היא כי הדו”ח החדש יוגש לראש העיר בשבועות הקרובים, והוא צפוי לקבל את ההחלטה הסופית בתוך כחודשיים לכל היותר.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close