חינוך

בלעדי: כך מתנהלת שיחה מעיריית בת ים לאמא שרשמה את בנה לקייטנה והרישום בוטל. הסיבה: נדרשת לשלם תשלום שהיא לא חייבת לשלם. אטימות?

קבלו תמלול שיחה בין אחראית רישום בחברה לתרבות וספורט בעיריית בת ים ךאמא- שמקבלת למעשה איום באי הרשמת הילד לקייטנה בשל חוב, שהיא לא חייבת כלל לשלם. "אנחנו לא חייבים לך לרשום את הילד לקייטנה". וזה לא הכל.. אטימות? גרוע מכך?

קייטנות הקיץ עומדות בפתח והורים רבים ממהרים בימים אלו להספיק ולרשום את הילדים שלהם לקייטנות.

כמו בכל עיר, גם בבת-ים ההורים של ילדי הגנים ובתי הספר היסודיים, מיהרו להתקשר לעירייה ולרשום את ילדיהם.

אלא שכמה הורים נדהמו לקבל שיחת טלפון מהחברה לתרבות וספורט, בה מודיעים להם כי ההרשמה של ילדם לקייטנה מבוטלת ועומדת על תנאי, כפי שמספרת אניה שילדיה בגני הילדים בבת-ים: “הם אמרו לי שלמרות שנרשמתי לקייטנות באתר של החברה לתרבות וספורט, ההרשמה לקייטנה עומדת על תנאי עד שאני אשלם חוב לתוכנית תל”ן. תוכנית תל”ן היא לא תשלום חובה להורים. כדי שזה יהיה חובה, כל הורי הגן צריכים לחתום הסכמה. וזה לא מה שהיה אצלנו ואני לא חתמתי. אז אם לפי משרד החינוך אני לא צריכה לשלם, איך מבחינת עיריית בת-ים אני חייבת? הם הופכים אותנו לבני ערובה, כי הם יודעים שאין לנו כסף לקייטנות רגילות. מצד שני אם אני אשלם להם 598 שקל על התל”ן, שאני לא חייבת, גם ככה לא יהיה לי כסף לקייטנות שלהם. ואז הילדים שלי ישארו בבית”.

להלן תמלול שיחה (השמורה במערכת) בין האחראית לרישום לקייטנות לאמא שנדרשת לשלם חוב, שהיא לא חייבת:

“שלום לאה (שם בדוי)? ר’ (השם המלא במערכת) מהרישום לקייטנות. את ביצעת רישום לבן לקייטנת (שם הגן שמור במערכת), אבל יש לך חוב לתל”ן ואני לא יכולה לאשר רישום לקייטנה כשיש חוב במערכת”.

האמא:”חוב על מה”

האחראית רישום: “598 שקלים על סל התרבות של גן…”.

האמא: “כן, אבל לא כולנו ההורים חתמו והסכמנו לחוגים אז על מה אני אמורה לשלם?”.

האחרית רישום: “יש חוגים בגן מתחילת השנה. זה הנוהל, מי שלא משלם את התל”ן לא יכול להירשם לקייטנה. זה ההוראה מההנהלה (של העירייה). פעילות ניתנת ומורים נכנסו ונתנו פעילות. אני לא יכולה למנוע ממך להירשם לצהרון, כי זה שייך למשרד החינוך. אבל אני יכולה למנוע ממך להירשם לקייטנה שהיא של העירייה. זה התנאי”.

האמא: “איך הקייטנה קשורה לתל”ן?”.

האחראית רישום: “החברה לתרבות מספקים לכם את המורים”.

האמא: “זה לא חובה, איך יכול להיות שצריך לשלם על משהו שהוא לא חובה?”.

האחראית רישום: “לא חובה לקבל פעילות ולשלם עליה? הילד מקבל פעילות בגן”.

האמא: “נכון. אבל אם אין חתימה מאה אחוז של ההורים אז לא יכולים לאלץ אותנו”.

האחראית רישום (מרימה את הקול): “מה זה קשור? כולם ישלמו. הגננת החתימה את ההורים”.

האמא: “אני לא חתמתי”.

האחראית: “אז מה, את יכולה לקבל פעילות ולא לשלם עליה?”

האמא: “זה פעילות שאני לא הסכמתי לה. הם שמו אותה בשעות הגן ולא אחריה. אני לא הסכמתי עליה”.

האחראית רישום (מרימה את הקול): “מבחינתי את יכולה גם לא לשלם את זה! אבל אני מבטלת לך את הרישום לקייטנה, זה התנאי שלנו!”.

 

Tags

האמא: “אני אבדוק את זה”.

האחראית: “תמיד יש הורה אחד או שניים! אף אחד לא יכול לבוא ולהכריח אותנו לתת לכם קייטנה! את לא יכולה להירשם לקייטנות שלנו!”.

לפי חוזר מנכ”ל של משרד החינוך תל”ן שזו תכנית לימודים נוספת: “זאת תוכנית רשות ולא ניתן לחייב בתשלום הורים שאינם מעוניינים כי ילדיהם ייקחו בה חלק”.

מהחברה לתרבות פנאי וספורט נמסר: “ההשתתפות בקייטנות הגנים אינה מותנית ברישום לתל״ן.

יחד עם זאת הורים אשר קיים להם חוב עבור שירותי רשות נדרשים להסדיר את החוב בטרם ירשמו לקייטנות הגנים, שכן מדובר בפעילות רשות. במקרים בהם מדובר ברישום לתוכנית חובה דוגמת תוכנית ניצנים ובית הספר של החופש הגדול של משרד החינוך, אין התניה לתשלום חוב. הליכי הגביה נעשים ברגישות, בהתאם לחוק, ותוך מתן הנחות במקרי הצורך.”

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close