חינוך

אלפי תלמידי מערכת החינוך מנקים את מדינת ישראל במסגרת יום הניקיון הלאומי

משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה יוצאים במיזם חינוכי חדש לבתי הספר היסודיים לכבוד יום הניקיון הלאומי, שייערך השנה ב-2 באפריל. הפעילות מתוקצבת בהיקף של כ-10 מיליון שקלים, ומיועדת לממן טיולים ופעילויות ניקיון חינוכיות ברחבי הארץ. כוונת המשרדים היא להתחיל מסורת של קיום יום הניקיון הלאומי במערכת החינוך בשנים הקרובות.

קיומו של יום הניקיון הלאומי נקבע בחוק שמירת הניקיון ביום שלישי האחרון של חודש אדר, במטרה להגביר את המודעות בקרב הציבור לשמירה על הניקיון בשטחים הפתוחים והציבוריים ולהגנה על הסביבה. ביום הניקיון מתקיימות פעולות חינוך והסברה במוסדות החינוך, ברשויות המקומיות ובצה”ל בנושא שמירת הניקיון וההגנה על הסביבה.

בבתי הספר היסודיים יוקדש החודש בו חל יום הניקיון לביצוע פעולות חינוכיות, כגון: רכישת ידע בנושא, למידת ערך הנתינה וביצוע יוזמות של מעורבות חברתית בבית הספר ובקהילה. מטרות הפעילות הן עידוד מעורבות חברתית של ילדים ונתינה לסביבה בסימן איכות וניקיון הסביבה.

במסגרת יוזמת ייערכו סיורים חינוכיים לתלמידי כיתות ד’-ו’ בהם ישולבו פעולות שונות, הקשורות לניקיון ולטיפוח האזור. כמו-כן, תיערך פעילות למידה מקדימה בכיתות, בדגש על מעורבות חברתית ואחריות סביבתית. לכל בית-ספר תינתן תמיכה של עד 8,000 שקלים.

Tags

שר החינוך נפתלי בנט מסר: ״החיבור העמוק לסביבה, לקהילה ולארץ הוא אחד מהנדבכים הערכיים החשובים שאנו מנחילים לילדינו. אלו ערכים שמושרשים בעשייה, דרך הרגליים והידיים. ביום הניקיון הלאומי אנו נראה מראה מופלא – אלפי תלמידים שעושים למען הסביבה בה הם חיים, לוקחים אחריות ומנקים את הארץ לטובתם ולטובת החברה הישראלית כולה. הנתינה והמעורבות החברתית הם הבסיס לחברה חזקה, והם מה שמייחד ובונה אותנו. אני גאה בתלמידי ישראל הנפלאים ומברך את הפרויקט כולו. יישר כוח״.

מנכ”ל משרד החינוך, שמואל אבואב הוסיף: “מערכת החינוך מגויסת לטיפוח ערך הסביבה והמחויבות הקהילתית בקרב תלמידיה. החינוך לקיימות הוא חינוך לסקרנות, ליוזמה, לנתינה ולערכים של אחריות כלפי הסביבה. במסגרת יום הניקיון, נחזה באלפי תלמידים ששוטפים את ארצנו, מנקים את שביליה ולוקחים אחריות על הסביבה, הקהילה והחברה. אני מברך את תלמידנו היקרים שמשתתפים בתוכנית”.

 

הלן רשימת בתי הספר שזכו לתמיכה במסגרת בקול קורא ייעודי שיצא בנושא:

 

מחוז שם הרשות שם בית הספר
מרכז אבן יהודה בית אב”י
מרכז אורנית גוונים
מרכז אורנית יובלים
מרכז אורנית שחקים
מרכז אליכין רמב”ם
מרכז אלעד איילים בנות
מרכז אלעד איילים בנים
חרדי אלעד אור אסתר
חרדי אלעד אור האמת
חרדי אלעד בנות מוריה
חרדי אלעד פאר מנחם
חרדי אלעד תלמוד תורה ברסלב אלעד
מרכז אלפי מנשה נופי החורש
מרכז אלקנה כרמים אלקנה
מרכז באר יעקב צאלון
מרכז באר יעקב תלמים
מרכז בית דגן שדות בית דגן
מרכז גדרה הבילויים
מרכז גדרה פינס
מרכז גדרה רימונים
חרדי גדרה שלהבות חב”ד
מרכז גן יבנה אהוד מנור
מרכז גן יבנה אילן רמון , גן יבנה
מרכז גני תקווה יובלים
מרכז גני תקווה רביבים
מרכז גני תקווה אריאל
מרכז דרום השרון יחדיו
מרכז דרום השרון יצחק נבון
מרכז הוד השרון הדמוקרטי הוד השרון
מרכז הוד השרון לפיד
מרכז הוד השרון ממלכתי א’
מרכז הוד השרון נווה נאמן
חרדי הוד השרון נווה משה

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close