חדשות

ראש עיריית ר”ג בגילוי מטלטל: “נאלצתי לבקש רישיון לנשק בימים האחרונים בגלל לחצים של גורמים קבלניים”. ומגלה מה הביא אותו לסגור את ישיבת ועדת תכנון ובנייה השבוע

לפני מספר ימים התקיימה ישיבת ועדת התכנון והבנייה. בראשית כהונתו הבטיח ראש עיריית רמת גן לנהוג בשקיפות מלאה ולפתוח את הישיבות של הוועדה הרגישה והטעונה לתושבים שיוכלו להגיע ולהיות נוכחים בה.

אלא שלפני מספר ימים נסגרה הישיבה בהוראת ראש העיר, כרמל שאמה הכהן, לאחר שתושבים ובעלי אינטרסים קבלניים התקבצו בחדר המליאה והחלו לצעוק ולהקים המולה. באותו רגע שאמה החליט להודיע על נעילת הישיבה. היו שמתחו ביקורת על כך וטענו כי כך לא נוהגים בשקיפות.

אז אמש, בישיבת המועצה שאמה הכהן החליט לספר את מה שהביא אותו לצעד זה וכמו כן חשף את דבר האיומים שמופעלים עליו והביאו אותו לצעד חריג וקיצוני לבקש לאחרונה רישיון נשק. ולא רק זאת, הוא חושף מה קרה מחוץ לחדר המליאה עם אחד הקבלנים שניסה להפעיל עליו גם לחץ פיזי ויותר מכך.

שאמה הכהן סיפר אמש: “החלטתי ללכת צעד רחוק ולצלם את ישיבות הוועדה לתכנון ובנייה, שבמשך שנים הייתה קרקע לכל מיני חשדות לפרשיות שחיתות בעיקר בעיר רמת גן. החלטנו לצלם, לעשות שידור ישיר ולפתוח את דלתות הוועדה בפני הקהל. כל זאת למען שקיפות מלאה, בנוסף הוספנו משקיפים מטעם הקבלנים ומטעם ‘בינוי שפוי’. פתחנו את ועדת המשנה והמליאה. בתום ישיבה ארוכה של ועדת המשנה לפני מספר שבועות הגיעו אליי חברת המועצה עדנה וידאל, סגן ראש העיר, עידו ברזילי וסגן ראש העיר אדם קניסברגר וביקשו ממני לסגור את הוועדה בפני הציבור. שאלתי למה. הם אמרו שהנושאים רגישים ושהקהל שמגיע, הוא קהל שבא ללחוץ וכי הם מרגישים שיש השפעה על חברי הוועדה בגלל לחצים. אמרתי להם שאני סומך על שיקול דעתם כדי לסגור את ועדת המשנה. את המליאה החלטתי להשאיר פתוחה. התרעתי אבל שיש גורמים אינטרסנטים שמנסים להלהיט את הרוחות. הגעתי לפה בשלישי והחדר היה מלא מאוד. רואים באנרגיות שאנשים באו להפגין וללחוץ ולא באו להקשיב ולראות. ביקשתי מאנשים לצאת החוצה כדי לקיים את הישיבה. עונים לי קבלנים: ‘לא, אנחנו לא יוצאים!’. ראש העיר מבקש בנימוס מקבלנים לצאת מהישיבה, כי הם עמדו”.

 

Tags

וכרמל שאמה כהן חושף: “מונחים כאן מיליארדים שהם כרגע בצד אחד, והציבור משלם את המחיר שלהם של שיטת תכנון שלוקחת את האינטרס הקבלני במאה אחוז. אנחנו מנסים להעביר את המטוטלת לטובת האזרחים, שילדים יהיו להם גנים לא במקלטים ושלאנשים יהיה מרחב ציבורי. ואז זה הגיע לאחרונה למצבים קיצוניים. אני ביקשתי לאחרונה רישיון לאקדח. כשגריר לא הסתובבתי עם אקדח. אני יוצא ונועל את הישיבה וקבלן אחד תופס אותי בידיים וקבלן שני צועק עליי ‘פרעה’. לפני הישיבה התקשר אליי מאוקראינה נשיא איגוד הקבלנים הארצי ואמר לי שהם מצדיקים אותנו והם באמת חושבים שהתכנון בשנים האחרונות ברמת גן פגע בתושבים וביקש עם חזרתו לארץ להיפגש איתנו”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close