חדשות

ראשון לציון על הרגליים: יוצאים למאבק נגד סגירת קו הרכבת ראשונים- תל אביב

בישיבת המועצה שהתקיימה  במטרה לגבש תכנית פעולה למאבק בסגירת קו ראשונים- תל אביב, הוחלט פה אחד על יציאה למאבק נגד סגירת קו ראשונים- תל אביב. חברי המועצה הציעו הצעות רבות ומגוונות לגבי דרכי המאבק נגד משרד התחבורה והנהלת הרכבת. ראש העירייה, רז קינסטליך, ביקש וקיבל את תמיכתם של כל חברי המועצה לעשות שימוש בכל האמצעים העומדים לרשות העירייה על מנת להחזיר את קו ראשונים- ת”א. בישיבה נטלו חלק מספר תושבים וביניהם יוני אברהם, נציג התושבים במחאה נגד הרכבת. בתחילת הישיבה הציג עו”ד עופר שפיר המייצג את העירייה בעתירה בבג”ץ את ההיבטים המשפטיים שננקטו עד כה וסיכם את הפגישה שהתקיימה עם משרד התחבורה ונציגי הרכבת. במקביל למאבק עיריית ראשון לציון תגיש תגובה לבג”ץ ב-4 בפברואר במקביל למדינה.
לפני כשלושה שבועות נפגשו בכירי העירייה בראשותו של רז קינסטליך עם נציגי משרד התחבורה ורכבת ישראל במטרה להגיע להבנות כפי שנתבקשו על ידי בג”ץ. ראש העיר הציב תנאי למשיכת העתירה בבג”ץ (שהוגשה ע”י העירייה) באישור ממשרד התחבורה כי השירות הרכבתי לתחנת ראשונים יחזור לקדמותו בעתיד, והצפי לכך. נציגי העירייה טענו כי תושבי השכונות הקרובות לתחנה רכשו את בתיהם מתוך הבנה כי יוכלו ליהנות משירות רכבתי ישיר לת”א וכעת השירות השתנה. כמו כן, נציגי העירייה טענו כי קיים קושי עם נסיעה בזמנים סביב 7:30 אחרי פיזור ילדים למוסדות החינוך ועם שעות החזרה, לאור זאת, מתבקש בנידון הוספת רכבות ותדירויות. עוד נטען כי הרכבת מאחרת באופן קבוע אחה”צ וכי חסר סנכרון בין קווים מזינים, עוד עלה טיעון לעניין הקושי של זמינות ההגעה של תושבי ראשון לציון להרצליה.

נציגי משרד התחבורה השיבו כי לא ידוע למשרד על איחורים קבועים, אך הובהר כי היות שמדובר ברשת רכבות, מצבים שמתרחשים במקומות שונים ברשת, אפילו במרחק רב, עלולים להשפיע על לוחות הזמנים. בנוסף, צוין כי לוחות הזמנים המפורסמים ע”י הרכבת נשמרים באחוזים גבוהים ביותר. אגף הרכבות נימק בפגישה מהן הסיבות שהביאו לשינוי תוואי השירות הרכבת וכן פורטו הקשיים להחזירו היום, הנוגעים למשאבים תשתיתיים ומחסור בציוד נייד. כמו כן הובהר לעירייה כי משרד התחבורה תומך נמרצות בקידום תשתיות תחבורתיות בעיר ראשל”צ, הן מסילתיות והן אחרות. כך לדוגמא, צוין כי בימים אלה יצא מכרז עבור הקמת מסילות רכבת בין ראשונים למודיעין, כשהלו”ז הצפוי לסיום הוא 2024-2025, מאחר וקטע משלים מראשונים לתחנת משה דיין נמצא באמצע תכנון מפורט, והלו”ז הצפוי לסיום הוא 2024-2025 .
המשרד טען כי הוא משקיע רבות בתחבורה ציבורית בראשל”צ, ומבקש את שיתוף הפעולה של העירייה וראש העיר לצורך זה, ולטובת שיפור השירות לתושבים. בסיכום הישיבה, נציגי המשרד ציינו כי בכוונת המשרד ורכבת ישראל לתעדף את החזרת הקו ראשונים לתל אביב בסדר עדיפות גבוה. עם זאת, הובהר לעירייה  כי בעת הזו לא ניתן להתחייב על מועד להחזרת הקו.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות