חשיפה – דף המסרים של פעילי יוסי בכר: השמצות נגד הליכוד, תמונות בכאפיה של בכר, וטענות שקריות על חריגות בניה נגד צביקה ברוט

אנשיו של יוסי בכר הפיצו דף מסרים, שהודלף ל"ניוזים מרכז" על ידי פעילים שעזבו את המטה. בין הרעיונות: להפיץ שברוט ביצע חריגות בניה בביתו, להאשים את ברוט בפרסום תמונות של בכר עם כאפיה, ולהפחיד עובדי העירייה כאילו ברוט עומד לפטר אותם. ממטה בכר סרבו להגיב ואילו אנשים מקורבים לבכר: "מתנצלים בפני ברוט, נבצע בדק בית. הדבר אינו על דעתו של בכר". מטה ברוט: "אם בכר היה משקיע בעיר רבע מהזמן שהוא משקיע בשקרים והשמצות, העיר הייתה במצב טוב יותר"

מערכת הבחירות בבת-ים מגיעה לפסים “נמוכים” עם שיאים שליליים של הכפשות. לידי “ניוזים מרכז” הגיע “דף מסרים” שתומכיו של יוסי בכר הפיצו לפעילים לשבוע האחרון של הקמפיין, ובו הוראות לכאורה כיצד להשחיר את שמו של יו”ר הליכוד בעיר צביקה ברוט, המתמודד מול בכר על ראשות העיר בסיבוב השני.

בין ההמלצות: להפיץ נגד ברוט שקרים בנוגע לחריגות בניה בביתו, לטעון שהוא קשור ליהושע שגיא – למרות שהיה תלמיד בית ספר בזמן כהונתו, להפיץ תמונות של בכר עם כאפיה ולהאשים את ברוט, ואפילו לטעון כי ברוט מתכוון לפטר עובדי עירייה, למרות שברוט הצהיר בדיוק את ההיפך.

דף המסרים הועבר בקבוצת ווטסאפ בה נמצאים גם כמה פעילים של בכר, שלאחר הסיבוב השני חצו את הקווים – ועברו לתמוך בברוט. עם זאת, הם עדיין הושארו כחברים בקבוצה, ככל הנראה בשל חוסר תשומת לב.

בדף שהועבר נכתב כך: “מתוך כוונה להעצים את כוחו של יוסי בכר בציבור, ולפגוע בתדמיתו של צביקה ברוט, יש לבצע מתקפה ללא אבחנה של ידיעות נגדו בכל התחומים. אין משמעות לשאלה אם מדובר במידע נכון או לא – הציבור צריך לראות הרבה לכלוך ומשהו בסופו של דבר יידבק אליו”.

בהמשך הם מציינים: “צריך להכות בכל הכח כדי שהוא יגיע ליום הבחירות עם כמה שיותר לכלוך על הגב”.

בין הפעולות המומלצות על ידי “צוות דף המסרים של בכר” ניתן למצוא המלצה: “להפיץ תמונות של יוסי בכר עם כאפיה, ולהאשים את מטה ברוט. אפשר להגיד שזו הסתה”, נכתב שם.

בסעיף אחר מומלץ להפיץ פייק ניוז כאילו לברוט יש חריגות בניה בדירת הגג שלו ברחוב ארלוזורוב בעיר. “יש לנו תמונות מרחפנים שצילמו את הדירה שלו, והציבור לא מבין בזה”, נכתב שם, “אפשר להגיד שיש חריגות בניה והם יאמינו”.

בהמשך מומלץ להדביק את המילה “שקרן” לברוט בכל נושא, כולל בנוגע לתכניתו לביטול מדידות הארנונה החדשות והתכנית להציע חוג חינם לכל ילד.

סעיף נוסף ב”דף המסרים” מציע להפחיד את עובדי העירייה, בהם סייעות, כאילו ברוט עומד לפטר אותם. “מספיק שחלק מהעובדים יאמינו לזה כדי שנרוויח עוד 100-150 קולות. זה חשוב”, נכתב במסמך.

עוד מוצע שם להגיד לתושבים שברוט נולד וגדל בהרצליה, למרות שהוא למעשה דור שלישי בבת-ים ומתגורר בה כל חייו.

חלק מיוחד מוקדש לראש העיר לשעבר יהושע שגיא, שהצוות הבכיר שלו לשעבר נמצא כיום במחנה של יוסי בכר: “צריך להדביק את ברוט ליהושע שגיא”, נכתב במסמך, “גם אם אומרים לכם שברוט היה בכלל תלמיד בבית הספר בזמן ששגיא נבחר להיות ראש עיר, פשוט תתעלמו מזה. תנסו להדביק אותו אליו”.

ועוד המלצה: “כשאתם מדברים עם רוסים, תגידו שהוא יסגור את העיר בשבת, וכשאתם מדברים עם חרדים תגידו שהוא יפתח את העיר בשבת”.

מערכת “ניוזים מרכז” פנתה לתגובת דובר מטה יוסי בר שסרב להגיב לכתבה ול”דך המסרים” או להתייחס.

הדברים הקשים עוררו זעם בקרב תומכיו של ברוט, אשר אמרו: “אנשי בכר ממשיכים ללכת בדרך של שקרים, איומים והשמצות, אבל אנחנו נמשיך ללכת בדרך ישרה, נקיה ומכובדת. ככל שהם ירדו נמוך, אנחנו נעלה גבוה”.

ברוט עצמו אמר: “שהם ימשיכו ללכלך, ואנחנו נמשיך לנקות את העיר. אם יוסי בכר היה משקיע בניהול העיר שלנו רבע מהזמן שהוא משקיע בהפצת שקרים והשמצות, כנראה שמצבה של העיר היה טוב הרבה יותר. אני מציע למר בכר לנסות ולהסביר לציבור מה טוב בו, במקום לספר באופן שקרי מה רע באחרים. הציבור אינו מטומטם והבת-ימים אינם מפחדים מאף אחד. ביום שלישי הקרוב רק הבת-ימים יחליטו אם להמשיך בדרך של איומים והשמצות, או לצאת לדרך חדשה”.

חלק מפעיליו של בכר בבת-ים הגיבו במבוכה על פרסום הדברים. “אין ספק שזה לא נעשה על דעתו של יוסי בכר”, הם אמרו, “אולי מדובר ביוזמה פרטית של תומכים שלו, אבל הוא עצמו בחיים לא היה מאשר את זה. צריך להתנצל בפני ברוט ולעשות בדק בית בתוך המטה. זה חשוב יותר מאשר לנצח בבחירות, כי צריך לנצח ביושר ולא באמצעות קומבינות”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close