אורן חפץ שובר שתיקה: “ברוורמן שמר על הקופה הציבורית, הוא הרחיק מהעירייה את כל הקומבינטורים”

חבר המועצה לשעבר אורן חפץ מסביר למה פרש ממועצת העיר, חושב שהאופוזיציה בפתח תקווה עלתה מדרגה ברמת ההכפשות שלה בבחירות הנוכחיות, וסומך על התושבים שידעו לעשות את הבחירה הנכונה

אורן חפץ היה חבר מועצת העיר פתח תקווה במהלך 4 שנים. 4 שנים בהם ראה את ראש העיר, איציק ברוורמן מקרוב וגם את רמי גרינברג ושאר המתמודדים בבחירות הנוכחיות. חפץ שהחליט לפרוש מהחיים הפוליטיים בעיר מספר בראיון מה הוא ראה כצופה מהצד היום.

היית חבר מועצה. אתה מכיר את המתמודדים. מה יש לך להגיד עליהם?

“ישבתי עם החברה האלה 4 שנים במועצה ובוועדות. 4 שנים שהם לא הביאו שום בשורה לציבור שבחר בהם. חלקם אף קיבלו משכורת גבוהה…..אני מסתכל על הקמפיינים ורואה שאין הבדל מהבחירות הקודמות. אז שמות הרשימות השתנו או שהמתמודדים התחברו עם פוליטיקאים אחרים מרשימות אחרות, אבל ראשי הרשימות אלה אותם אנשים עם אותן הבטחות. כמה אפשר לזלזל בתושבי העיר ולחשוב שאם תחליף שם רשימה או תערבב ברשימה אנשים אחרים הציבור יחשוב שהגיע שחקן חדש? אני מאמין שלציבור יש זיכרון ארוך והם זוכרים את ההבטחות ….שום סרטון או מודעה לא ישנו את זה”.

מה לגבי עשייה אמיתית שכולם מבטיחים לציבור?

“אני חושב שחלקם אנשים ראויים מאוד להיות נציגי ציבור. לאורי אוהד ולרון כץ יש קבלות על עשייה וברמה אישית אני יודע שהם פועלים למען הציבור. האחרים, כולל חברי האופוזיציה בקדנציה הזו, בעיקר הצטלמו בכל מקום וגזרו קופונים על עשייה לא להם. המתמודד העיקרי מול ראש העיר גם סוחב איתו זיוף קורות חיים כדי לזכות בתפקיד בעירייה. הדבר נחשף במקומון ומשרד הפנים ביטל המינוי. האם יכול להיות מצב שאדם שקיבל תפקיד בעירייה תוך זיוף מסמך, נתפס והודח – יחזור לבקש את אמון הציבור לעמוד בראש המערכת?  אנשים מספרים סיפורי גבורה על קריירה צבאית או סטודנטיאלית והדברים רחוקים מהמציאות. זה די עצוב שכדי לזכות באהדת הציבור ממציאים סיפורים ומספרים חצאי אמיתות. אני יודע בדיוק מי התושבים שישבו עם ראש העיר והמנכל וכיצד פרוייקטים אושרו ובוצעו. מה שעצוב שהפוליטיקאים יודעים שארבע שנים וחצי הם “יחגגו” וחצי שנה לפני בחירות יעלו סרטונים ומודעות והציבור יקנה את זה”.

למה הכוונה?

אני זוכר את הקמפיין בבחירות הקודמות והעקרונות זהים בקמפיין הזה. אותם צבעים, אותם סרטונים, עליית מדרגה ברמת ההכפשות…..אבל כל זה כדי להסתיר את ההבטחות בבחירות הקודמות שלא קוימו. בעיקר שארבע שנים וחצי הציבור לא פגש אותם……

בתור חבר מועצה הייתה לך ביקורת על ראש העיר ואפילו פרשת שנה לפני הבחירות.

“ברמה האישית פרשתי כי קצב העבודה במגזר הציבורי איטי מדי בשבילי. ציפיתי לעשות יותר. לטובת כל אלה שניסו להכפיש וצעקו במועצה “מה הובטח לך” אז ידוע שלחבר מועצה שעוזב יש צינון של שנה וחצי ולכן פרשתי שנה לפני. אי אפשר לפגוע בשמי הטוב. מה שעצוב שכל אלה שהכפישו , צעקו וקיללו רוצים להמשיך להיות נציגי ציבור ועוד משתפים פעולה ביניהם”.

לזכותו של ראש העיר אני יכול להגיד שני דברים:

“הוא ישר. הוא הרחיק מהעירייה את כל ה”קומבינטורים”, הוא לא הסכים לעשות דברים לא חוקיים והוא שמר על הקופה הציבורית   למרות שפוליטית זה פעל נגדו. והכי חשוב, הוא לא משקר. פיו וליבו שווים. לא קל כחבר מועצה לשמוע “לא” מראש עיר, אבל אני מעריך אותו מאוד על היושרה והדאגה לקופה הציבורית.

“שנית, הערות שהערתי נלקחו בחשבון וחלקן יושמו. לשבת על כסא ראש העיר זו אחריות רבה ואיציק מתנהל בצורה ראוייה. לא מתלהם ועובד בשקט ומקצועיות. אני מאמין שהציבור לא יבחר במתמודד שצועק ומתלהם– בטח כאלה שחוץ מצעקות לא יכולים להציג שום עשייה אמיתית. אפשר לבדוק את דברי. שום כלום”.

מישהו ספציפי?

“מספיק לראות את ישיבות המועצה או את היקף השילוט בעיר. מי מממן את זה? מה האינטרס? אני יכול להגיד בלב שלם שלאיציק אין קבלנים או אנשי עסקים מאחוריו. הוא לא חייב כלום לאף אחד ויכול לפעול בידיים נקיות. במדינת ישראל שפוליטיקאים נחקרים על ימין ושמאל איציק הוכיח למרות הצעקות של האופוזיציה כל הקדנציה שהוא ישר . זה ראש עיר שאני רוצה. אני לא רוצה ראש עיר שבחמש שנים האחרונות מומן באופן לא חוקי ע”י גורמים אינטרסנטים שהוא יצטרך להחזיר להם”.

ומה לגבי הרשימות למועצה?

“לאור נסיוני כחבר מועצה אני מבין את החשיבות של רשימה חזקה לראש עיר. הצבעה מפוזרת יוצרת הרבה רשימות קטנות ש”סוחטות” את ראש העיר. ומה שעצוב שכל הרשימות האלה התפרקו במהלך הקדנציה. לאורי התפרקה הרשימה, לשונשיין התפרקה הרשימה, לליכוד…..זה לא שורד. אם אנחנו רוצים עירייה כמו בב”ש למשל צריך לתת לראש העיר רשימת אכפת חזקה”.

יגידו התושבים שכל הפוליטיקאים אותו דבר

“למדתי שהתשובה לתלונות היא עשייה ולא דיבורים. פ”ת עיר מסובכת לניהול. שכונות ישנות וחדשות. ציבור חילוני ודתי, צעיר וותיק. ראש עיר צריך לטפל בכולם בתוך מסגרת תקציבית. אני קורא את ההבטחות של המתמודדים ושואל את עצמי איך תקיימו הכל בתוך התקציב הקיים? זה פשוט לשקר.או גרוע יותר לא להבין את גודל האחריות.

“איציק הראה בחמש השנים עשייה אמיתית. יש עוד הרבה מה לעשות, אבל החינוך, התרבות, המתנסים, האירועים – התושבים מרוצים. יש הרבה מה לשפר בתחום הניקיון ומאמין שזה יטופל. גם ברמת הסטטוס קוו בין דתיים לחילוניים המצב טוב יחסית לערים אחרות בארץ. לחילונים יש תרבות חופשית, מרכזי בילוי ופעילויות ייחודיות. לדתיים יש אירועי תרבות ייחודיים, מבני חינוך ויהדות . אני מכיר אישית את הפוליטיקאים הדתיים ויותר מכיר תושבים דתיים מכל הזרמים בעיר ואומר לך שאנחנו חיים בשלום אחד עם השני ולא תעזור שום הסתה בעניין. מתמודדים מעלים קמפיין פוליטי שנועד להסית. לא ראוי”.

מה אתה צופה שיקרה בבחירות?

“אני מאמין שהציבור יצא להצביע בהמוניו. הרבה מעל ה 50 אחוז מהבחירות הקודמות. ראינו שאחוז הצבעה נמוך הוביל לסחטנות פוליטית. אני מקווה שהציבור ייתן אמון בשלטון הקיים כדי שימשיך לשפר את העיר, ולא ילך אחרי אותם מתמודדים שמציגים סרטונים קצביים, שמכפישים במקום להראות עשייה ( שביננו לא ממש היתה) ולמעשה פונים לציבור רק חצי שנה לפני הבחירות. מה שעצוב שיום אחרי הבחירות הם מתחבקים ,באים לקחת את חלקם בעוגה והפעילים שלהם שהתפרעו ואיבדו אנושיות נשארים לבד עם עצמם”.

מה תאחל לתושבי העיר

“תושבי פ”ת אנשים נפלאים וההוכחה היא חיי הקהילה בכל שכונה…אחרי שהפוליטיקאים יסיימו להסית אותנו אחד נגד השני אני מקווה שנמשיך לאהוב אדם ולחיות יחד בשלום ובכבוד, דתיים וחילוניים, שכונות הדרום והצפון, צעירים ובוגרים. טוב לי בעיר הזו, טוב לי עם האנשים בעיר הזו ואני שמח שאני חלק מהקהילה שחיה פה.

“אני פונה לתושבים לצאת ולהצביע. מעבר ליום השבתון שעוזר לעניין, יש חשיבות גדולה לייצוג הוגן במועצת העיר. בקדנציה הקודמת לרשימות הדתיות היו 9 מנדטים, שהם 33.3% מחברי המועצה, אך בקרב הקואליציה הם היו מעל 50%. חלקם באוכלוסייה קטן יותר . אבקש להדגיש, אין בעיר כפייה דתית וצרכי כל התושבים חשובים. אבל יש משמעות לייצוג הולם”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close