יום הזיכרון חיפה 2024: תושבי שכונת הדר בחיפה התעוררו ביום הזיכרון להלם כשמצאו על רכביהם מנשרים שטוענים לרצח עם, גירוש והתעללות בפלסטינים בחיפה ובכל הארץ מ-1948-2024

יום הזיכרון בחיפה 2024: תושבי שכונת הדר בחיפה היו המומים הבוקר, כשעל כל הרכבים הונחו מנשרים הטוענים שבחיפה ב-1948, ובישראל 2024, יש טיהור, רצח והתעללות בפלסטינים, כשהכותרת: "הנכבה נמשכת. עצמאות? למי?"

בחיפה במהלך השנים טענו לעיר בה שורר דו-קיום. דבר שהופרך בשנים האחרונות אין ספור פעמים, גם בהפגנות תמיכה בחיזבאללה וחמאס שנערכו בעיר מ"צוק איתן" וביתר שאת ב"שומר חומות".

גם זה נמשך הבוקר, בוקר יום הזיכרון הקשה שהיה במדינה מאז היווסדה. תושבי שכונת הדר בחיפה, שיצאו לעבודתם ומי שיצא לטקסי הזיכרון נדהמו לגלות שעל רכבי התושבים בשכונה הונחו 2 מנשרים, שתמציתם: "הנכבה, גם בחיפה, נמשכת עד היום" וגם טוען להתעללות ישראל בפלסטינים ולגירושם ורצח.

במנשר אחד מופיעים תמונות כביכטל משנת 1948 בחיפה, ובה נכתב: "עצמאות? למי? ב-1948 האסון החל כשישראל החריבה 513 כפרים. בחיפה בה אנו יושבים היו 70 אלף פלסטינים. כמחצית מהאוכלוסיה נמלטה בעקבות התקפות טרור מצד המליציות הציוניות ופחד ממה שהיה עתיד להגיע. לאחר הגירוש נותרו בחיפה 3500 פלסטינים, שרוכזו בוואדי ניסנאס וברחוב עבאס".

במנשר השני שהונח על הרכבים נכתב: הנכבה נמשכת עד היום.  עד היום נמשך דיכוי העם הפלסטיני ע"י המשטר הציוני. רצח העם שמתרחש כרגע בעזה, הוא המשך ישיר של מדיניות העקירה, הנישול והטיהור האתני של העם הפלסטיני מהנהר לים".

כאמור מנשרים אלו הונחו על רכבים בכל שכונת הדר, שם גם ממוקמת עיריית חיפה.

כך נראה יום הזיכרון 2024 של תושבי השכונה, בה אמור להתקיים דו-קיום.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות