ראשי הרשויות צפת, חצור וראש פינה מתחברים למאבק להצלת העסקים בצפון

"הכלכלה בצפון בקריסה, אל תפקירו את העסקים באזורי הלחימה שאינם סמוכים לגבול"

יוצרים חזית צפונית אחידה. על רקע התמשכות חוסר הוודאות במלחמה מול החיזבאללה והפגיעה האנושה בתיירות ובעסקים בצפון הארץ, יוצאים ראש העיר צפת – יוסי קקון, ראש המועצה המקומית חצור – מיכאל קבסה וראש המועצה המקומית ראש פינה – מוטי חטיאל בקריאה משותפת לממשלה, להתערב בדחיפות, להכליל אותם ברשימת מקבלי המענקים ולהציל את העסקים מקריסה.

"מזה שבעה חודשים, נמצאת מדינת ישראל במצב מלחמה בדרום ובצפון הארץ. אנו סומכים על ממשלת ישראל וכוחות הביטחון שעושים את המוטל עליהם כדי להגן על מדינת ישראל ובכלל זה על הגבול הצפוני. לצד זה, אנו דורשים את ההתערבות המיידית של הממשלה, כדי למנוע את קריסת העסקים ביישובי הצפון המרוחקים מהגבול.

"הכלכלה המקומית מבוססת על תיירות, ענף שהושבת כמעט כליל בעקבות המצב הביטחוני באזור. קריטריון הפיצוי לעסקים לפי קרבתם לגבול (עד תשעה ק"מ), יוצר פגיעה עצומה ועלול למוטט עסקים רבים באזור.

"רובם המוחלט של העסקים בצפת, חצור וראש פינה ספגו פגיעה ישירה בממוצע של כ-70% מההכנסות, אך גם לאחר פניות חוזרות ונשנות – המדינה לא מפצה אותם. הכלכלה באזורנו נמצאת תחת איום כפול: הטילים והכטב"מים מצד אחד, והיעדר סיוע כלכלי מיידי – מאידך.

"אנו קוראים לראש הממשלה, לשר האוצר, לשר הכלכלה וליתר חברי הממשלה: אל תפקירו את העסקים באזורי הלחימה שאינם סמוכים לגבול. הציגו תכנית סיוע מיידית לעסקים ואל תאפשרו קריסה כלכלית של יישובי הצפון".

[addtoany]
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות