כתב אישום נגד בת ה-15 מחיפה שדקרה תושב העיר בגן הזיכרון. בחקירתה הצהירה: "רציתי למות כשהידית"

בתום חקירת פיגוע הדקירה שבוצע לפני כשבועיים בחיפה על ידי נערה כבת 15 תושבת העיר: הוגשה הבוקר תביעה נגד החשודה במעשה. סרקה אחר קורבן, הטיחה אבו בראשה והחלה לדקור אותו

בתום חקירת פיגוע הדקירה שבוצע לפני כשבועיים בחיפה על ידי נערה כבת 15 תושבת העיר: הוגשה הבוקר תביעה נגד החשודה במעשה. סרקה אחר קורבן, הטיחה אבו בראשה והחלה לדקור אותו

בתאריך 15.4.22 סמוך לשעה 13:00 התקבל דיווח במוקד המשטרה 100 מתושב חיפה כי בכוונת ביתו בת ה-15 לבצע פיגוע בירושלים, כוחות משטרה רבים פתחו בסריקות לאיתור החשודה, כמו כן הופעלו אמצעים טכנולוגיים לשם איתורה כאשר במקביל לטיפול התקבל במוקד 100 דיווח על אירוע דקירה בגן הזיכרון בחיפה.

צוות שוטרי הסיור ששהה עם האב הגיב מיד לזירת האירוע בגן הזכרון. שוטרת סיור שהבחינה בחשודה כאשר הסכין בידה ועצרה את החשודה במקום, כאשר סמוך למקום אותר תיק השייך לחשודה ובו נמצאו 2 סכינים נוספות שככה"נ התכוונה לעשות בהן שימוש.

כתוצאה מהדקירה נפצע תושב העיר בן 47 באורח קל עד בינוני (על פי גורמי רפואה) ופונה לקבלת טיפול בבית החולים רמב"ם בעיר.

כוחות משטרה רבים בפיקודו של מפקד מרחב כרמל – ניצב משנה אלי מגן, הגיעו לזירת הארוע והחלו באיסוף ממצאים בזירה. חקירת הארוע הוטלה על היחידה ללוחמה בפשיעה (יל"פ) של מרחב כרמל.

מחקירת הארוע עולה כי החשודה יצאה מביתה באותו הבוקר כשהיא חמושה במספר סכינים ובעת שהגיעה לגן הזכרון בחיפה סרקה אחר קורבן, כאשר החשודה הבחינה בקורבן, היא הטיחה בראשו אבן משתלבת, הוא נפל ארצה, כשהחשודה דקרה אותו בידו ברגלו ובירך.

בחקירתה מסרה החשודה כי בצעה את המעשה בהשפעת הרשתות החברתיות וכי רצתה לבצע את הפיגוע על מנת למות כשהידית.

מעצרה של החשודה הוארך מעת לעת, והבוקר, כאמור, הגישה פרקליטות מחוז חיפה הצהרת תובע נגד החשודה כאשר בימים הקרובים יוגש נגדה כתב אישום ובקשה למעצרה עד תום ההליכים.

במשטרה ציינו: "משטרת ישראל רואה בחומרה רבה מעורבות של אזרחי ישראל בטרור, על כן נמשיך לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו בכדי לסכל את האיום ולמצות את הדין בחומרה עם המעורבים באירועים אלו".

 

צילום: דוברות המשטרה

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות