צפו: הצוות הרפואי בפנימית ברמב”ם איפשר מפגש בין הכלבה צ’לסי לבעליה אריה מקריית אתא המאושפז מזה שבועות, כדי לנסות ולאושש אותו

מפגש יוצא דופן ומרגש נרשם אתמול במחלקה הפנימית בביה"ח רמב"ם. אריה, אלמן בן 72 מקריית אתא מאושפז מזה 3 שבועות. כדי לנסות ולאושש אותו, הוחלט לאפשר לו להיפגש עם אחת משלושת כלביו האהובים

 

אריה בן ה-72, מקריית אתא מאושפז מזה כשלושה שבועות במחלקת פנימית ד’ בקריה הרפואית רמב”ם. אריה, אלמן המתגורר עם שלושת ילדיו שלא משים ממיטתו בבית החולים, מגדל שלושה כלבים העונים לשם “צ’לסי”, “חבר” ו”שלקה”, אותם לא ראה כבר שלושה שבועות, מה שעורר בו געגועים עזים.
“אדם המגדל כלב כחיית מחמד בבית, מגדל אותו בסביבתו הטבעית כבן משפחה לכל דבר ועניין”, מציינת אינסה שיטיק, אחות אחראית במחלקה בה מאושפז אריה. “כבר שלושה שבועות שנבצר ממנו לראות את שלושת הכלבים שאותם הוא כה אוהב. בהתייעצות עם ילדיו, הוחלט לנסות להפגיש את אריה עם אחד הכלבים שלו בניסיון לשפר את מצבו הבריאותי”.
בתיאום עם בני המשפחה, באישור אחות כללית, ועובדת סוציאלית, הוחלט להפגיש בין אריה לאחד מהכלבים שלו. כולם מיד נרתמו למבצע ואמש התקיים המפגש המרגש בין צ’לסי, כלבתו האהובה והבוגרת, לבין אריה.

המפגש בין השניים התאפשר רק לאחר שהצוות השתכנע כי המפגש לא יסכן את אריה בשום אופן, לא בריאותית ולא פיסית. אריה וצ’לסי נפגשו באוויר הפתוח, ברחבת הכניסה לבית החולים, כשהוא במיטתו, מלווה עם אחות לכל אורך המפגש, לצד שניים משלושת ילדיו, ומחסום הושם לפיה של צ’לסי.

“חשוב להבין שאדם המאושפז כל כך הרבה זמן, למעשה מדחיק רגשות שהיו באים לידי ביטוי בסביבתו הטבעית. המפגש עם בעל החיים מאפשר למטופל להרגיש אהוב, מסייע לו להציף חזרה ‘לפני השטח’ רגשות מודחקים, מעודד אצלו קבלת אחריות ומעלה את הערך העצמי שנשחק, וכתוצאה מכך גם את הערך העצמי”, מציינת אינסה ומוסיפה לסיום: “תחושת השמחה מסייעת להפרשת אנדורפינים, המחזקים את מערכת החיסון הטבעית ומסייעים למטופל להחלים”.

 

צילומים: דוברות רמב”ם

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות