פנייה של עיריית חיפה לפרויקטור הקורונה: “תנו לנו לפתוח לימודים במוסדות בעיר, שלא לפי הקריטריונים הנוקשים שלכם. גלו התגמשות”

עיריית חיפה פנתה ל"מגן ישראל" בניהולו של פרופ' אש בבקשה לאפשר גמישות באישור לימודים למוסדות לימוד, שלא נמצאים באזורים הירוקים והצהובים בעיר

עיריית חיפה פנתה ל”מגן ישראל” בניהולו של פרופ’ אש בבקשה לאפשר גמישות באישור לימודים למוסדות לימוד.

בבקשה שהועברה ביוזמת ראש העיר עינת קליש רותם, מוסבר כי חיפה חולקה כעיר גדולה לשבע גזרות ב”המלצת מגן ישראל”, במטרה לבודד אזורים ברשות גדולה כחיפה, במידה ורמת התחלואה בהם גוברת.

חיתוך צבעי הרמזור לצרכי לימודים, גזר השבוע את מצב העיר חיפה ביום שני בערב, עפ”י התחלואה שהייתה קיימת ביום זה בכל אחת משבע הגזרות העירוניות.

הצבע ניתן לכל חבל בנפרד על פי היחס שבין מספר החולים למספר התושבים. עובדה זו יוצרת מצב בו התושבים בשכונות “ירוקות” הנמצאות בחבל כתום, אינם יכולים לשלוח את הילדים אל בית הספר והגנים בשל צבע החבל בו הם מתגוררים.

בעיה נוספת המתעוררת כתוצאה מהחלוקה לחבלים גדולים, היא שקבוצות אוכלוסייה גדולות שהתחסנו אינן נהנות מיתרון זה בשל מגוון המגזרים בכל חבל נתון.

לעיריית חיפה קיימת אפשרות להחמיר את החלטות הממשלה בתת שכונות אדומות, אך אין בסמכותה להקל על שכונות ירוקות הנמצאות כאמור בחבלים כתומים או אדומים.

לאור כל אלה מבקשת העירייה אישור לניהול גמיש במערכת החינוך, כך שתוכל לפתוח בתי ספר על פי מצב התחלואה בשכונה ולא על פי חיתוך מצב שרירותי, בהתאם ליום אחד בשבוע והשתייכות לחבל גדול שאינו משפיע על שכונה ספציפית.

 

צילום אילוסטרציה: גטיאימג’ס

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות