בית הספר “הריאלי” בחיפה ביטל את הופעתו של מנכ”ל “בצלם”, בעקבות פנייה ומחאה מצד תלמידים והורים

הזמנת מנכ"ל "בצלם" חגי אלעד לדבר בפני תלמידי הריאלי עוררה סערה, הסערה הביאה את הריאלי להתקפל ולבטל את הופעתו בהית הספר

בית הספר הריאלי בחיפה הודיע אמש כי הוא מבטל את הזמנת מנכ”ל בצלם, חגי אלעד, שהיה אמור להופיע בפני תלמידים במסגרת יום זכויות האדם הבינלאומי. הידיעה על הזמנתו של אלעד עוררה סערה גדולה בקרב תלמידים רבים והורים, שהתנגדו שראש ארגון היוצא נגד חיילי צה”ל יבוא וינאם בבית הספר.
בעניין התערבה גם עמותת “בצלמו”. במכתב ששיגר מנכ”ל בצלמו לשר החינוך נכתב: “אסור על מנכ”ל בצלם לדבר בבית הספר בית בירם של הריאלי בחיפה.
הנימוק: החוק קובע שארגונים הקוראים לסרבנות ייאסר עליהם כניסה לבתי ספר.
מנכ”ל בצלם והארגון קוראים לסרבנות של חיילי צה”ל”.
בארגון הסבירו: השבוע יחול יום זכויות האדם הבינלאומי. עקב כך, בית הספר בירם של הריאלי בחיפה מקיים יום ובו דיונים בנוגע לזכויות האדם. אולם למרבה ההפתעה או שמא לא הפתעה כל המוזמנים הינם אנשי שמאל
בין הנואמים עו”ד דניאל חקלאי שמייצג למשל מפגינים בבלפור ומשוייך למחנה השמאלי וכן מנכ”ל בצלם חגי אלעד.
במכתב בהול ששיגר מנכ”ל בצלמו לשר החינוך הוא דרש להתערב בעניין בין הייתר בגלל החוק שאוסר הזמנת נציגי ארגונים שקוראים לסרבנות לבתי ספר בנוסף חוזר מנכ”ל משרד החינוך קובע שחייבים להביא נציגים ממגון דיעות ועמדות ולא רק צד אחד.

 

צילום: ויקיפדיה

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות