פעוט בן 3 שבועות במצב קשה לאחר שנדבק ככל הנראה בהרפס מהמוהל. הזיהום באזור ברית המילה התפשט לזיהום במוח עם פרכוסים

בבית החולים "בני ציון" מאושפז תינוק בן 3 שבועות שסובל מזיהום במוח עם פרכוסים. ככל הנראה מדובר בהרפס שהתפשט למוח ובו נדבק ככל הנראה מהמוהל בשלב המציצה בברית

תינוק בן 3 שבועות מאושפז במצב קשה במרכז הרפואי “בני ציון” בשל זיהום באזור ברית המילה שהתפשט לזיהום במוח עם פרכוסים. בדיקות המעבדה מצאו שהוא נדבק בנגיף ההרפס מסוג 1 בסבירות גבוהה מהמוהל שביצע בו שאיבת דם בשלב המציצה מהפין.

כאמור, תינוק בן 3 שבועות מאושפז בשבוע האחרון במרכז הרפואי בני ציון בחיפה. לאחר שנדבק מנגיף ההרפס ממוהל. בשלב הברית המוהל ביצע את המילה באופן “מציצת דם” שלא צריכה להיעשות וכך הדביק בנגיף ההרפס את התינוק.

מנהל מחלקת ילדים במרכז הרפואי בני ציון פרופ’ יצחק סרוגו סיפר: “התינוק אושפז במצב קשה, עם תמונה של דלקת של המוח מלווה בפרכוסים ממושכים ובזיהום קשה בעור שהתחיל מאזור המפשעה במקום שבו בוצעה ברית המילה”.

התינוק הובהל לבית החולים בני ציון על ידי ההורים מייד לאחר שהם הבחינו בזיהום מאוד מפושט באזור איבר המין, לאחר הברית.

הורי התינוק ציינו שהמוהל השתמש באקט המציצה שבו נשאב דם מאזור הברית – דבר שמעלה את האפשרות שההדבקה בהרפס קרתה מהמוהל.

במהלך האשפוז במחלקת הילדים התגלה נגיף ההרפס בנוזל חוט השדרה במוח וגם מהנגעים שהיו על העור.

התינוק פרכס בבית החולים בשלושה ימים הראשונים לאשפוזו למרות הטיפול כנגד הפרכוסים וכנגד הנגיף.

פרופ’ סרוגו מוסיף: “הטיפול האנטי ויראלי שהוא קיבל מטרתו להשמיד את הנגיף במוח ועל מנת למנוע התלקחות של המחלה במערכת העצבים – התינוק יאלץ לקבל טיפול זה במשך חצי שנה”.

מנהל מחלקת ילדים במרכז הרפואי בני ציון פרופ’ יצחק סרוגו מסביר: “עדויות על זיהום בהרפס מפושט בילוד עם התפשטות למוח והקשר שלו לאקט המציצה בגלל ברית מילה מתוארים כבר מזה 200 שנה”. לדבריו, “נגיף ההרפס יכול לגרום אחרי ברית לזיהום בעור, שיכול להתפשט למוח ולגרום לדלקת קשה במוח ואף למוות. נגיף ההרפס בילוד יכול גם להגרם בזמן המעבר בתעלת הלידה. אולם מבוגר שמפריש את הנגיף באזור השפתיים יכול גם לגרום להדבקה”.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות