בזמן שהיום הציגה עינת קליש תכנית חינוך רב שנתית, היא נמנעה מלהתבטא נגד אמירותיו של שר החינוך נגד הלהט”בים. “היא חושבת ששתי דקות צעדה במצעד הגאווה, פוטר אותה מלנקוט עמדה”

שוב שתיקה רועמת של ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם: בעוד עשרות ראשי עיר מכל הארץ יוצאים נגד דברי שר החינוך הרב פרץ שיצא נגד הלהט"בים, קליש רותם שותקת. היא ממשיכה לשתוק בזמן שהיום היא מכנסת ישיבה מיוחדת בנושא תכנית חינוך. תושבים זועמים: "ביום כזה אף ציוץ ממך? תלמדי מעשרות ראשי עיר אחרים"

עשרות ראשי עיר מכל הארץ- רון חולדאי בתל אביב, רמת גן, גבעתיים, קריית אונו ועוד עשרות כאמור, יצאו בחריפות נגד התבטאויותיו של הרב רפי פרץ, שר החינוך, בראיון נרחב שהעניק ל”ידיעות אחרונות” בסוף השבוע.

ראשי העיר אף הורו למערכת החינוך בעירם לקיים הבוקר שעה עד שעתיים של שיעור הסברה לטובת הזכות של הלהט”בים ולחינוך לסובלנות.

אלא שבעוד כמעט כל ראשי העיר התבטאו נגד האמירות, ראש העיר של אחת מארבע הערים הגדולות בארץ, עינת קליש רותם ראש עיריית חיפה, העדיפה היום למלא את פיה מים.

מאחר והיום התקיימה ישיבה מיוחדת של הנהלת העיר שהציגה תוכנית רב שנתית של מערכת החינוך בעיר, ובעוד קליש רותם כותבת בארכיות בדף הפייסבוק שלה הפרטי על התוכנית שהציגה הבוקר – היא נמנעת מלדבר ולהזכיר את דבריו של שר החינוך.

רבים רואים זאת כמס שתיקה לסיעות החרדיות בקואליציה שלה ובעיקר לסגנה מיכי אלפר.

תושבים רבים מאוד תוקפים את שתיקתה של קליש רותם היום. קבוצה של צעירים להט”בים חיפאים כתבו לקליש רותם: “אין חינוך בלי ערכים. הגיע הזמן להעיף את הלהט”בופוביה ממסדרונות העירייה. תתביישי לך שביום בו עשרות רשויות מגנות את דברי השטנה של שר החינוך בחרת לפרגן לאדם חשוך ומסיט. הפגיעה הבאה בחברי הקהילה נמצאת גם בידיים שלך, ויש לך את הכוח לעצור את זה. לתלות דגל על העירייה ולהשתתף שתי דקות במצעד הגאווה זה לא הבאת תמיכה, זה יציאת ידי חובה, סימון וי ותו לא”.

דר שבחרה בקליש כותבת לה: “איך את לא מתביישת לפרסם פוסט בנושא מערכת החינוך ביום בו כל ראש עיר שבינה בראשו יוצא נגד הדברים של רפי פרץ??? פאדיחות שהצבעתי לך”.

רעות מסכמת: “עשרות ערים וראשי עיר סימנו אמש לחברי הקהילה הגאה ולבני נוער גאים שגרים שם שזה בסדר להיות מי שהם בעיר. ומה עם העיר השלישית בגודלה בישראל? איזו מילה קטנה? איזה ציוץ? ועוד בפוסט שעוסק בחינוך? כלום?”.

לעומת קליש רותם, עו”ד שרית גולן-שטיינברג יו”ר איגוד ערים וחברת הקואליציה יצאה בחריפות נגד דברי הרב פרץ ואמרה: “ראיתי בזעם אך גם בצער רב את הראיון שנערך איתך בסופ”ש האחרון. לא תיארתי מימיי שילדיי ייאלצו ללמוד במערכת חינוך שבה שר החינוך שלה מחזיק בדעות הומופוביות ונותן לגיטימציה לתלמידי כהנא הגזעניים.
אין פה שאלה של ימין ושמאל. היו לנו שרי חינוך טובים מכל גווני הקשת הפוליטית. אבל חובה לשים קו אדום. הקו האדום מסתיים אצלך. לא תעזור לך תחפושת מלח הארץ, הטייס, הרב והמחנך שאתה מנסה להיות.
בסופו של יום, אתה מתגלה כאדם חשוך שהולך יד ביד עם גזעניים ומוחק ציבורים שלמים מהמפה (וזה עוד לפני שדיברתי על תוכניתך לשלול זכויות דמוקרטיות מאוכלוסיה שאתה רוצה לספח אליך – ההיפך מכל מה שמלמדים בשיעורי האזרחות במדינה דמוקרטית).
צר לי להגיד לך, ילדים שגדלים תחת חינוך לערכים מעוותים כפי שאתה מציג, לא ניתן לומר שגדלו בצורה טבעית ובריאה. רק בחינוך אמיתי לקבלת האחר באופן מלא ושווה זכויות וההבנה שהוא נורמלי בדיוק כמוך תוכל להגיד שילדיך גדלו בסביבה בריאה. אתה מוזמן להישאר עם דעותיך החשוכות. זו זכותך במדינה דמוקרטית. אך השאר את המפתחות וצא ממשרד החינוך. אין לך זכות להיות השר שאחראי על חינוך ילדינו”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close