איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה לבז"ן: "פרסמו לציבור כל תקלה ואירוע"

היום, בשעות אחר הצהריים, קיבלו באיגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה, דיווח על שריפה שפרצה בשעות הלילה שבין יום שישי לשבת ומיד הוציאו הודעה בנוסח הנ"ל: "על פי המידע שיש ברשות האיגוד, השריפה פרצה בשל תקלה באטם באחת המשאבות  במתקן הביטומן בבז"ן. אירועים כאלו לא אמורים להתרחש ומדאיגים אותנו מאוד. תקלה זאת היא תזכורת לדרישות יו"ר האיגוד, עו"ד שרית גולן, מהמשרד להגנת הסביבה לפעול בהתאם לסעיף 46 לחוק אויר נקי ולהפעיל על בז"ן את הסנקציות האפשריות במסגרת החוק. יצוין, כי עפ"י  ההיתר  לבז״ן הם מחויבים להודיע למשרד להגנת הסביבה על כל אירוע כזה ואנו נחקור האם אכן פעלה החברה בהתאם לדרישות ההיתר כמו גם נתחקר את נסיבות פריצת הדליקה והשלכותיה הסביבתיות בימים הקרובים. תוצאות התחקיר כמו גם מסקנותינו מהימים האחרונים יהוו הבסיס להמשך הליכים מנהליים ומשפטיים כנגד בז״ן.  מעבר לכל זה, איגוד ערים מצפה ודורש מבז"ן לפרסם לציבור על כל תקלה ועל כל אירוע המתרחש במתקניו ואשר יש בו כדי לסכן הסביבה וכמובן, לעשות הכל על מנת שאירועים כאלו לא יישנו."
עו"ד שרית גולן. צילום אלבום פרטיעו"ד שרית גולן. צילום אלבום פרטי

גם שרית גולן שטיינברג, יו"ר איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה, יצאה בתגובה חריפה לאירוע: "בימי הסערה האחרונים כולם עסקו בנזקי הסערה וההרס שזרעה. בחסות אותה הסערה ״זכינו״ לנשום חומרים רעילים של דלקים וביטומן. במהלך כל הימים האחרונים בחן צוות איגוד ערים בשיתוף רשות נחל הקישון את ההשלכות של הסערה על זליגת מי נגר לא מטופלים לקישון, הצפה של דלקים באדמה הרוויה בהם והמשך ריחות הזוועה ממתקן הביטומן. וכאילו כל זה לא הספיק, אתמול בלילה פרצה שריפה בבז״ן באחד מהמתקנים. זוהי שגרת חיינו העגומה וזו גם הסיבה שפנינו לשר להגנת הסביבה להכריע ומייד בשימוע לצו 46 שנערך לבז״ן לפני שבועיים. במידה ולא תתקבל החלטה בהקדם, נפעל כדי למצות הליכים משפטיים הן מול המשרד להגנת הסביבה וכמובן, מול חברת בז״ן."

לפרסם לציבור. איגוד ערים לבז"ן. צילום: ילנה מנווה יוסףלפרסם לציבור. איגוד ערים לבז"ן. צילום: ילנה מנווה יוסף
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות