מחלוקת בצמרת משרד החינוך לגבי סערת התלמידים הדרוזים בחיפה. מי נגד קליש רותם ומי נמנע מלבקר אותה?

אתמול במליאת הכנסת הגישה חברת הכנסת הדרוזית, ע'דיר כמאל מריח מסיעת "כחול לבן" שאילתא לשר החינוך בנוגע להחלטת ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, שלא לאפשר לתלמידים הדרוזים להמשיך את לימודיהם במערכת החינוך החיפאית בשנת הלימודים הבאה. למרות ששר החינוך, הרב רפי פרץ, נכח במליאה בעת הדיון בנושא - מי שעלה על הדוכן לענות לשאילתא בנושא היה דווקא סגן שר החינוך, מאיר פרוש. פרוש הסביר כי משרד החינוך דוגל בכך שילד שהחל שלב לימודי בעיר מסוימת, צריך לאפשר לו להמשיך אותו שלב - דהיינו מי שהחל יסודי, עליו לסיים יסודי. אלא שלדבריו - במקרה כמו זה של התלמידים הדרוזים שרוצים לעבור מיסודי לחטיבה בחיפה, אין משרד החינוך נוהג להתערב וכי העניין בסמכות אותה עירייה, כשההתערבות היחידה היא של מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך וכן פנייה לוועדות ערר. למרות שחברת הכנסת כמאל מריח, הקשתה על סגן השר וביקשה ממנו להכריז כי משרד החינוך לא יאפשר הוצאתם של התלמידים הדרוזים ממערכת החינוך החיפאית - סגן השר התעקש שמשרד החינוך לא יתערב כרגע בכך וכי העניין מונח לפתחה של עיריית חיפה.  

אלא שבזמן שסגן השר פרוש סרב לנקוט עמדה נגד החלטת ראש עיריית חיפה, באותן שעות בדיוק פרסם שר החינוך עצמו הודעה בחשבון הטוויטר שלו, בה הוא מותח ביקורת קשה על החלטתה של עינת קליש רותם וקורא לה לחזור בה. וכך כתב שר החינוך פרץ: “ההחלטה המדירה את התלמידים הדרוזים מבתי הספר בחיפה כואבת לי באופן אישי. מורשתנו הייתה ותישאר שזורה בברית אחים עם העדה הדרוזית. על כתפינו כמקשה אחת, לדאוג לשילובם בכל מרקם החיים בחברה הישראלית.

“עלינו לדאוג שהם, שלחמו לצידנו כתף אל כתף, יקבלו תמיד את היחס הראוי להם ובוודאי לא באופן שהדברים נעשו. על ראש העיר חיפה עינת קליש לחזור בה מהחלטתה ולאפשר לאחינו הדרוזים להמשיך ללמוד בעיר, כפי שהיה עד עתה”.

גורמים במשרד החינוך במחוז חיפה אמרו ל”ניוזים צפון” כי גישת המחוז היא שלא להתערב בהחלטת עיריית חיפה, נכון לעכשיו, וכי משרד החינוך הוא לא צד בעניין זה כרגע.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות