לראשונה בנשר הוקמה ועדת היגוי עירונית למניעת אובדנות

לראשונה התקיימה ועדת היגוי עירונית של התוכנית הלאומית למניעת אובדנות. בין מטרות התוכנית מניעת ניסיונות התאבדות, מתן מענה לאחר ניסיון אובדני ופיתוח חוסן בקרב אוכלוסיות שונות. הועדה התקיימה בהובלת המחלקה לשירותים חברתיים, מחלקת חינוך והשירות הפסיכולוגי. בוועדה השתתפו גם נציגים מהשיטור עירוני, המוקד עירוני, הרשות למלחמה באלימות סמים ואלכוהול, יחידת הנוער, העמותה למען לקשיש, קופת חולים כללית, משרד החינוך, משרד הבריאות ועמותת בשביל החיים. את התוכנית יובילו מנהל המחלקה לשירותים חבריים, אופיר אבוחצירה ומנהלת השירות הפסיכולוגי, יונית בורנשטיין יחד עם אורית אררה, מנהלת אזור צפון בחברת עמל סיעודית, החברה המפעילה את התוכנית הלאומית ברחבי הארץ. במסגרת התוכנית ייבנו שיתופי פעולה רב מקצועיים של כל בעלי התפקידים בעיר לשם בניית רצפים טיפוליים הכוללים תרשימי זרימה ברורים כיצד פועלים במקרים מסוג זה. בנוסף, יתקיימו הכשרות שומרי סף למניעת אובדנות לכל הצוותים העובדים עם האוכלוסיות שבסיכון לשם העלאת המודעות לנושא ולמתן כלים יישומיים לזיהוי הסימנים לאובדנות והפנייה לגורמים מקצועיים לטיפול.
התכנית למניעת אובדנות בנשר. קרדיט צילום: עיריית נשרהתכנית למניעת אובדנות בנשר. קרדיט צילום: עיריית נשר

ממלא מקום וסגן ראש העיר, ישי איבגי שפתח את הוועדה: “ישנה חשיבות רבה ליוזמה זו. כל המציל נפש אחת מישראל, כאילו הציל עולם ומלואו. אנו בעיריית נשר נמשיך להפעיל תוכניות חדשות ולגעת בכל תחומי החיים למען התושבים”.

מנהל המחלקה לשירותים חברתיים, אופיר אבוחצירה: “עצם כינוסה של הוועדה בברכת ראש הרשות יש בה אמירה שלקיחת האחריות על הטיפול בנושא מניעת אבדנות הינה אחריות כוללת של כל המחלקות והמשרדים השונים ולא של גוף אחד כזה או אחר. הישיבה של כל הגורמים יחד תאפשר שיח רחב יותר ובניית נהלים ברורים במקרים מסוג אלו. אני מודה לכלל השותפים שהתגייסו והקדישו מזמנם לטובת הטיפול בנושא חשוב זה”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות
Close
Close