מנגישים את הטכנולוגיה בקריית אתא – קורסים במחשבים בחינם לכל התושבים

בקרית אתא יפתח מרכז דיגיטלי חדשני שיפעל במתנ"ס העירוני ברח' בפלמ"ח במסגרת פרויקט הנגשת הטכנולוגיה של משרד המדע. המרכז בקרית אתא יהווה בית למדע וחדשנות בקהילה ויציע לתושבי העיר, בכל הגילאים,  קורסים ייחודיים במחשבים וברובוטיקה ללא עלות, במטרה לצמצמם את הפערים הדיגיטליים בחברה. המרכז יופעל על ידי עיריית קריית אתא ורשת המתנסים העירונית ויציע קורסים למתחילים שיכללו לימודי הכרת המחשב, אקסל, וורד ועוד וגם קורסים למתקדמים שיכללו פיתוח אפליקציות, רובוטיקה, כתיבה עסקית ועוד. מרכז הלימוד החדשני יכלול 2 כיתות לימוד עם ציוד מתקדם תוך הענקת חוויית התנסות בציוד ובמערכות מתקדמות כולל פעילות הכשרה ביישומי מחשב והעשרה טכנולוגית לציבור הרחב – מהגיל הרך ועד הגיל השלישי.

המרכז בקריית אתא הוא חלק ממיזם ארצי של משרד המדע והטכנולוגיה להקמת מרכזי חדשנות ומדע ברשויות המקומיות במטרה לצמצם את הפער הדיגיטלי בישראל. משרד המדע השקיע בשנת 2019 כ-17 מיליון שקל בפיתוח מרכזים כאלה כאשר המטרה שעד שנת 2020 יפעלו בישראל כ-45 מרכזים דיגיטליים פתוחים לקהל הרחב ויעניקו קורסים ללא עלות במחשבים, רובוטיקה ועוד.

ממשרד המדע נמסר כי מטרתם של מרכזי "דיגיטלי" של משרד המדע והטכנולוגיה היא להנגיש לכלל האוכלוסייה ידע טכנולוגי שימושי. המרכזים שפועלים במספר מוקדים בארץ ובחינם, כמו בקרית אתא, מהווים בשורה ענקית לכל התושבים שמוזמנים להגיע ולקחת חלק במגוון קורסים בתחומי המחשב, האינטרנט והרובוטיקה והכל ללא תשלום. יש מי שמדבר ויש מי שעושה!".

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות