27 תלמידים ממשפחות מעוטות יכולת קיבלו מעיריית קריית אתא מחשב נייד וקורס מחשבים

מחלקת החינוך בעיריית קריית אתא מפעילה את פרויקט "מחשב לכל ילד" במסגרתו מוענקות מידי שנה ערכות מחשב הכוללות מחשב נייד, קורס מחשבים בן 45 שעות, סל תוכנות לימוד, חיבור לאינטרנט ותמיכה טכנית למשפחות נזקקות בעיר, שאין ידם משגת לרכוש ציוד יקר זה. בשבוע שעבר הוענקו מחשבים נייחים ל- 27 תלמידים מכיתות ב'-ח' מכל בתי הספר בעיר הכוללים אחריות ותמיכה טכנית למשך 3 שנים, אינטרנט חינם לחצי שנה וסל של תוכנות ולומדות, בטקס חגיגי שנערך בספרייה העירונית. פרויקט "מחשב לכל ילד" הוא מיזם ממשלתי ייחודי  ביוזמת אנשי עסקים מובילים בישראל ובחסות משרד ראש הממשלה במטרה לצמצם את הפערים החברתיים בקרב אוכלוסיות מוחלשות. בפרויקט הייחודי משתתפים רק 100 רשויות מכל הארץ. בקריית אתא חולקו עד כה למעלה מ- 1200 מחשבים לילדים ממשפחות מעוטות יכולת כאשר המטרה היא להגיע לכמה שיותר משפחות נזקקות המתגוררת בעיר.

הפרויקט פועל לסגירת הפערים בחינוך במוקדי התהוותם באמצעות השוואת התנאים הבסיסיים בתחום המחשוב, לרבות הציוד, זמן השימוש והידע בין ילדי השכבות המבוססות לבין ילדי השכבות החלשות ומטרתו הינה לאפשר לילדים משכבות מצוקה לרכוש מיומנויות שימוש במחשב והתחברות למאגרי מידע. אלה יסייעו בפיתוח חשיבה יוצרת, יתרמו להתפתחות הילד ולהעלאת דימויו העצמי, וישמשו מנוף לצמצום הפער החברתי.

מעיריית קריית אתא נמסר: “מדובר בפרויקט חינוכי חברתי ראשון במעלה, אשר טומן בחובו לא רק צמצום פערים בחברה, אלא גם מעניק כלים חינוכיים לקידומם של ילדי העיר במטרה להעניק לכל ילד וילדה בעיר הזדמנות שווה להצליח”.

    ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

    כתיבת תגובה

    Back to top button
    נגישות